Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Mít koťátka nebo nemít

 

NápovědaFórum » Chování koček  

+ přidat příspěvek
Mít koťátka nebo nemít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.01.2012 22:26 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: smula
S některými lidmi se nemá cenu dohadovat, ani si dopisovat, oni za to totiž vůbec nestojí potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.12.2011 17:30 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: lucifirekzraje
Jsem "ten", to jen pro pořádek. Organizací je myšlen svaz chovatelů a pokud chcete mít kočku na chov
budete se muset stát členkou některé z nich a absolvovat výstavy. To s právníkem, bylo myšleno k typu smlouvy jež jsem uáděl výše. Pokud v rodokmenu nemáte uvedeno žádné omezení, pak je to samozřejmě na vás a jen vaší dobré vůli se s majitelkou vypořádat.To, kolik papírová koťata stojí je dáno náklady na chov.
Píšete, že jste se vytočila, to i já a tak jsem nedočetl do konce (viz. část o domluvě s majitelkou)
Mea culpa.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2011 22:34 lucifirekzraje
S paní chovatelkou jsme dohodlí na to, že kdyby jsme chtěli začít s chovem, tak se mám ozvat, že nám s tím poradí - to samé i s výstavami. Kočička je kvalitní - po všech stránkách - ve smlouvě nemáme uvedené jestli je na mazlíka nebo ne - jen dodatek, že pokud bude uchovněna, tak doplatíme rozdíl ceny - což mi přišlo správné. Pouze o tom uvažuji. S tím, že ty koťata bych dala pouze známím, o kterých vím, že mají zájem a všichni jsou v okruhu mých kamarádu a přátel. A oháněním právníka si poslušne. Nechci to kvůli penězům. Kdyby ano tak bych se tady vůbec neptala! A rovnou bych množila, ale to vám je jedno! Neohánějte se právníkem, pokud jste smlouvy neviděla - buďte tak laskavá. Nebojte v žádné organizaci jsem nebyla a nikdy bych nechtěla být - myslím jen na dobro svých miláčku. Zažila jsem "organizaci" která dělala údajně sbírku pro útulek a pak si granulky a věci co jsme přinesli rozdělili mezi sebe a od té doby mě všechny "organize" pouze odrazují. Oháníte se vším s PP - ok v nějakých bodech s vámí souhlasím ale v některých ne. Vím o spoustu mých známých, kteří by si třeba pejska či kočičku s PP pořídila, ale finančne nemohou takový jednorázový vklad dát - ale vím, že ty zvířata by u nich byla kvalitně krmena. Mám i známou které hrozí exekuce a stejně každý měsíc ušetři alespoň na 1 pyle 14KG Proplanu aby ho odvezla do útulku. Přiznám se, že jste se mě neskutečně vytočila - možná právem možná neprávem -ale neposuzujte když nevíte všechna fakta! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 14:11 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: smula
Díky za vysvětlení. Aspoň už vím jak to má náš Mikeš, ten je právě po rodičích s PP ale nemá je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 13:02 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
I kočky na mazla mají papíry, akorát je v rodokmenu razítko "Nevhodné k chovu".

Funguje to v podstatě tak, že ve vrhu máte často jen jedno špičkové kotě a to je pak
prodáváno jako vhodné k chovu. Ostatní zvířata také mohou být výborná, ale v konkurenci jiných by pak neobstála. Tyto se prodávají na "mazla" ale samozřejmě
také s rodokmenem. Cenový rozdíl je pak markantní. Vzhledem k tomu, že těchto "farem na koťata přibývá, zčínají stále častěji i naši chovtelé kastrovat koťata na mazla již v ranném věku.

Koťata po papírových rodičích mají vždy rodokmen.

Pokud někde čtete "prodáme bezpapírová koťata po papírových rodičích", tak to znamená,
že chovatel není v žádné organizaci chovatelů a tak nemůže vystavit rodokmen pro koťata.

Většinou jsou to chovatelé, kteří byly pro prohřešky vykázáni z některé organizace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 20:53 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: smula
Nechci se vměšovat do rozhovoru o papírácích ale jen ze zvědavosti. Já byla na tom, že na mazlíka jak to myslíte a píšete vy se dávají kočky bez PP a jsou tím pádem i levnější a je tam ta podmínka kastrace a nerozšiřování genu. Pokud tomu špatně rozumím omlouvám se ale jestli mám pravdu a paní má čistokrevnou s papíry tak nevím proč by nesměla mít koťata pokud by chtěli. Kdyžtak mi to vysvětlete, zajímá mě to.
Já to totiž pochopila tak, že paní má "normální" kočičku která smí na výstavu atd. ale jen tam s ní nejezdí a má ji tedy jako mazlíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 17:22 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: lucifirekzraje
Píšete, že jste si vzali kočku na mazlika, to znamená, že jste souhlasili s podmínkou ať už ve smlouvě nebo slovně, že kočička nebude mít koťata a bude kastrována. To jste neučinili a dokonce chcete dát na trh nekvalitní koťata. Toto je už samo o sobě na právníka. Na mazlika se totiž vždy dávají koťata, která nejsou vhodná pro chov.
To že by kočka měla mít jednou koťata je nesmysl. Naopak jste ji měli už dávno vykastrovat.
Pokud by majitelka povolila změnu v rodokmenu, museli by jste stejně absolovovat výstavu, aby byla objektivně posouzena kvalita plemene.
tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:14 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
Fotka k příspěvku My sme sa o našu tiež veľmi báli ale nechceli sme aby mala v neskoršom veku problémi ako falošné tehotenstvo a pod. Prvý pôrod bol bezproblémový a mačička je ešte krajšia ako bola pred pôrodom a druhý pôrod mala trocha komplikovanejší ale to asi len preto lebo je maličká (za normálu 3,5kg) a mala 7mačiatok rodili sme cez 8hodín ale mačiatka sú krásne a ona je zdravá a je aj pokojnejšia aj naša bola veľmi plachá a teraz je sebavedomejšia a nebojí sa tak ľudí :) dúfam, že som pomohla ;-) (na obrázku naše terajšie mačiatká ale jedno sa niekam zapotrošilo) smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 11:20 lucifirekzraje – Mít koťátka nebo nemít :)
Dobrý den,
radši se chci zeptat a poradit než něco podnikeme. Máme kočičku Něvské Maškary s PP - vzali jsme si ji jen na mazlíka. Přítel někde četl, že by měla mít alespoň 1 koťátka. Pořád nad tím přemýšlíme zda ano nebo ne. Mluvili jsme o tom snad 1000x a nemůžeme se rozhodnout. Víme, že s koťátky by problém nebyl - v našem okolí - přátel a známých - máme už minimálně 7 zájemců, kteří by si od ní koťátka vzali. Ale přijde mi to vůči ní špatné - mít jednou koťata a dost. Přiznám se, že bych ale zase na druhou stranu si ráda nechala jednoho prcka :) No a tak váháme. Zajímali by mě i názory ostatních. Je to totiž zlatá čičinka, ale zase se bojím abych o ní při porodu nepřišla - to bych nepřežila. Na výstavy nejezdíme - jelikož kočička je vážně plachá vůči cizím lidí a při každém převozu (stačí jenom k veterináři) je chudák hodně vystrašená. Tudíž se taky bojíme toho jak by reagovala na převoz ke kocourovi. Je mi jasné, že bych se musela spojit s paní co od ní kočičku máme a dohodnout se s ní. Ale dokud nebudeme 100% jistí tak se do ničeho nechceme pouštět. Kočičce je teď vlastně rok a pár měsíců. Nejdřív by jsme ji asi nechali připustit na 2 letech. Děkuji za jakékoliv odpovědi

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 113x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/199-mit-kotatka-nebo-nemit