Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Siamská

 
Nápověda

Atlas » Siamská 

Siamská - SIA Siamese | © Somali

» další fotky

Anglicky: Siamese
Kategorie: Siamské a orientální
EMS: SIA
Barevné variety: Bílá Základní barvy Seal point – černohnědé odznaky Red point – červené odznaky Další variety a ředěné variety Chocolate point – čokoládové odznaky Blue point – modré odznaky Lilac point – lilové odznaky Cream point – krémové odznaky Cinnamon point – skořicové odznaky Fawn point – plavé odznaky Další zbarvení Želvovinové, které působí na základní a ředěné barevné variety. Toto zbarvení je vázáno na pohlaví, nosit jej mohou pouze kočky, nikoli kocouři. Seal tortie point – černohnědě želvovinové odznaky Chocolate tortie point - čokoládově želvovinové odznaky Blue tortie point - modře želvovinové odznaky Lilac tortie point - lilově želvovinové odznaky Cinnamon tortie point – skořicově želvovinové odznaky Fawn tortie point – plavě želvovinové odznaky White – tyto kočky jsou bez odznaků, čistě bílé, nejde však o albíny; oči musí být intenzivně modré jako u ostatních siamek (EMS kód SIA w 67) U všech barevných variet (kromě bílé) je možná kombinace s kresbou (tabby), která se značí EMS kódem SIA ..21
Standard plemene: Siamská kočka (Siamese cat)

Siamská kočka jako mimořádně elegantní a typicky zbarvená kočka má po celém světě řadu oddaných ctitelů. Tato vysoce elegantní kočka má svou nezaměnitelnou povahu. Je vysoce inteligentní a vyžaduje stálou pozornost.

Puvod
Původní vlastí tohoto plemene je Siam (dnešní Thajsko). Siamská kočka je ve světě koček považována za vrchol elegance a krásy. První kočky byly dovezeny do Anglie v polovině devatenáctého století - tam si také získaly mnoho příznivců. Dnešním siamkám se ale vůbec nebodobaly. Naopak se jednalo o velké svalnaté kočky. Aby původní plemeno nezaniklo,uznala ho TICA jako samostatné plemeno Thajská kočka.

Popis
Siamská kočka je plemeno orientálních krátkosrstých koček. Je to štíhlá elegantní kočka na dlouhých nohách s drobnými tlapkami. Hlava má trojúhelníkový tvar. Typický je dlouhý aristokratický nos, velké zašpičatělé uši a oči ve tvaru mandlí v modré barvě. Srst je krátká a jemná s barevnými odznaky na uších, obličeji, ocase a tlapkách. V průběhu let se měnil vzhled siamek směrem ke štíhlejším tělesným tvarům a také se rozšiřoval počet jejich barevných variet.

Charakter a temperament
Siamka má jedinečnou, milou a temperamentní povahu se silnou vazbou k člověku. Jsou tím druhem koček, které dovedou být hlučné a náročné. Siamské kočky jsou nerady nechávány o samotě. Vyniká vysokou inteligencí: na rozdíl od jiných koček se snadno naučí aportovat a když si zvykne na speciální vodítko, potěší ji i vycházka.
Hlasitě projevuje svoje nálady – kocour v říji až tak hlasitě, že o tom ví širé okolí.

Péče
Krátká a jemná srst siamských koček nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Ohledně barvy siamských koček je zajímavý fakt, že koťata se rodí vždy čistě bílá – a teprve časem jim ztmavnou nohy, ocas, uši a nos – vytvoří se ony typické odznaky. Vybarvení je dokončeno ve stáří tří let.
Vzhledem k mimořádně štíhlé stavbě těla by proti evropské kočce by měl být podíl bílkovin v její stravě vyšší.

Velikost a hmotnost
Velikost je miniaturní a váha se pohybuje v rozmezí 2,5 až 6,5 kilogramů.

Zajimavost
Siamská kočka pochází ze Siamu, dnešního Thajska. Říká se, že siamské princezny odkládaly své prsteny na dlouhé štíhlé ocasy svých koček a prsteny byly proti sklouznutí jištěny zalomením ocasu. Další legenda praví, že siamky sloužily jako strážkyně největších cenností chrámů a zíraly na ně tak upřeně, až se jim zkřížily oči .
Chovatelé:
Kraj:
Prezentace našich uživatelů s PP
*
WilWarin Narsil*CZ
*
Jacqueline Elisabeth Amary
*
Carlito Blue Boy Tarutao
*
Graciela Mia Tarutao
Hledat fotografie Siamská
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z prezentací návštěvníků s PP «

© KOCICI.NET - http://kocici.net/atlas/siamska