Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Birma

 
Nápověda

Atlas » Birma 

Birma - SBI Sacred Birma | © ModráLentilka

» další fotky

Anglicky: Sacred Birma
Kategorie: Polodlouhosrsté
EMS: SBI
Barevné variety: Jednotné a želvovinové odznaky – čokoládové, červené, modré, lila, krémové, Žíhané odznaky – barvy shodné jako u jednotných a želvovinových odznaků
Standard plemene: Představitelkou tohoto výrazného plemene s tajemnou historií je dobře stavěná kočka s bílými tlapkami a velkýma modrýma očima. Hedvábnou srst nemá tak hustou jako perská kočka a má menší sklon ke knocení, avšak denní česání je nezbytné.

Klasická birma byla popsána již v legendě vysvětlující původ plemene: bílé ponožky na tlapkách, tmavohnědé odznaky, zlaté tělo a modré oči. Po dlouhou dobu se chovaly pouze birmy s černohnědými odznaky a připouštěla se i zředěná forma, modrá.

Široká kulatá hlava má plné líce a výraznou bradu. Oči jsou tmavě modré a téměř kulaté. Maska pokrývá celý obličej. Uši jsou středně velké a daleko rozestavené. Límec je v létě méně nápadný a mladé kočky jej mají slabě vyvinutý.

Tělo má srst světlejšího odstínu než perské kočky s odznaky. Je dlouhé, ale pevně stavěné. Bílá barva musí končit pod kotníkem, nejlépe na prstech. Na zadním chodidle má být bílá „ostruha“. Ocas má být bohatý a sytě vybarvený. Mladé kočky mají neúplnou masku.


Povaha - přátelská a rezervovaná
Chovatelé:
Kraj:

Prezentace našich uživatelů s PP
*
Whisper
*
Ewelyn Lady Hamilton
*
Reny
*
Tiger
Hledat fotografie Birma
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z prezentací návštěvníků s PP «

© KOCICI.NET - https://kocici.net/atlas/birma