Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Prezentace - Kikina ♉️

 

Prezentace » EffyMerillis » Kikina ♉️ » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka


5.4
Kikina ♉️ Samice
*
*
*
*

Majitel: EffyMerillis   Plemeno: Domácí krátkosrstá bez PP
Zapsáno: 26. 6. 2017   Poslední aktualizace: 14. 11. 2017 Změna v měření 
Počet návštěv: 29   Hodnocení: 0 %
Kategorie: Domácí kočky   Oblíbenost: 1 uživatelů *
Datum narození: 20. 5. 2015   Hmotnost: 2 kg
Fotek a videí: 28+0   Komentářů: 3


O mně: • Kikina je jedna z dědových koček.
• Datum narození beru přibližně, podle toho, jak stará mi připadala.

• Je to poměrně malá kočka, moc nevyrostla (možná šla moc brzo od kočky, ale to je bohužel běžný problém...). Na druhou stranu je velmi přítulná, milá, prostě mazlík.

• Kikina bylo jakési pracovní jméno. Kikin = kočka, říkávali jsme jí Kikinče, když byla malá. Nakonec jí to zůstalo a je z ní jmenovitě Kikina.

• Odčervená pastou Caniverm (dříve Cestal).

Původ: xxx

Krmení: Děda krmí granule, jaké snad raději nechci vědět. Já občas přikmuji masem, syrovým + něco si sama uloví.

Jak mi doma říkají: Kikina, Kikinče, Ta malá

Svátek: 19.5.

Poznámka: Kastrovaná (27. 6. 2017).

NahoruSložky fotek
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Odpolední kávička, lehárko.
Odpolední kávička, lehárko.
2017
19.07.17 22:31
Prý kočka "venkovní".
Prý kočka "venkovní".
2017
27.06.17 00:00
-
-
2017
26.05.17 21:24
-
-
2017
20.05.17 21:23
-
-
2017
18.05.17 21:22
-
-
2017
18.05.17 21:22


NahoruDeníček
27
6.2017
Náhled
15:13 Kikina je již u pana veterináře. Přepravka se jí moc nelíbila, cestu mi promňoukala (tak jsem si s ní povídala), byla vystrašená, ale hodná. Zvážili jsme jí a má přesně 1,89 kg, je fakt maličká, byť se ji snažím vykrmit na granulích pro koťata (od Britu). Jsem nervozní, nic neudělám stejně tak, jako když byla na kastraci Sendy (fena).

Edit. 17:04 Už jsem snědla 3 sušenky, stále mám hodinu, než pro ní pojedu, dám si asi ještě kakao, sladké (250 ml mléka a tak 4-5 lžiček granka, jako cumel). Vet nevolal, což znamená, že je vše v pohodě, přesto jsem nervozní. Kocourek (kotě) mě stačil zrápat, upravit účes, vymetl pod gaučem, baští masko a neskutečně u toho žraní řve.

Edit. 18:30 Kikina je doma, ještě 3 hodiny ji mám nechat zavřenou, pak ji mohu otevřít, kdyby chtěla vylézt.

Edit. 21:09 Už se prošla, vyměnila jsem jí pelech, stačila se pokadit a pomočit, ale už vypadá lépe. Zítra ráno už to bude dobré, do té doby ale budu kotě držet dál, je zákeřnej.
26
6.2017
Mám zde dva zkopírované příspěvky, které vlastně patří ke Kikině.
Kikina jede zítra na kastraci, byla jsem si dnes půjčit přepravku. Asi bych si měla zakoupit svou, jelikož na ty kastrace povezu ještě několik koček, které děda vlastní a doufám, že už jich více nemíní mít (dnes si dokonce stačil postěžovat, že musí jít krmit).
Doma jsem si poslechla, že jsem prdlá a že si mám raději štřit na dovolenou (i když zrovna to, někam letět, mě neláká a na výlety po přírodě toho zase tolik nepotřebuji, já budu o něčem takovém přemýšlet až to budu mít tady vše "pod kontrolou").
Jinak jste si jistě všimli, že je Kikina nefotogenická - ano, je problém ji vyfotit... :-D
6
6.2017
Kopíruji od Mystique:
"Mám špatnou zprávu.
Ráno ještě před budíkem do práce mě vzbudil bratr s tím, že našel mrtvé kotě. Já hned vyletěla, byla to mourka. Koukám na ní, oslintaná, jinak nic - dostal se k nim pes. Vzala jsem tělíčko, položila vedle neponičené ohrádky a koukám do domečku. Viděla jsem Žampióna (zrzka), koukala jsem dál a nic. Snahala jsem za roh, kam nevidím a Mystique nikde. Šla jsem hledat, nikde jsem neslyšela mňoukání. Bohužel jsem jí nenašla. Zůstal mi tu jen zrzek. Měla jsem chuť psici seřvat, ale stejně by si to nespojila... Postupně jsem se z rozčílení dostala do smutku. Nevím, jak se tam fena dostala, ale dostala. Zvýšila jsem ohradu aspoň pro toho posledního.
Psice je tele, je dakt v ohledu her s kočkama pitomá. Velká jí švihne přes čumák, klidně víckrát a je klid, bohužel prckové se takto bránit nemohli a já spala jak dub, protože jsem nic neslyšela, žádný kočičí pláč. Myslela jsem, že mě švihne... sad kočka hledala ráno u mě, ale už jí to přešlo. Teď se srovnám i já, postarám se o kocourka, musí toho teď sníst za 3..."
15
5.2017
Náhled
Kopíruji od Saxany:
"Včera jedna ze sokyň, dědových koček, porodila. Ano, přesně ten člověk, podle kterého je kastrace "na hovno" a navíc ještě při upozorňování, že jestli mu zabřezne, bude mít problémy: "Je to problém tý kočky!". Když jsem ho upozorňovala a nebo jsem cokoliv řekla, vše bylo špatně. No, krásný, jsou tu další 3 koťata. Mimochodem, kočka sama je veliká, jako odrostlé kotě, na kastraci půjde, nebaví mě dělat mu sponzora, minulý měsíc jsem nechávala kastrovat jeho fenu a mám se na co těšit, jak řekl můj přítel: "On je jako hydra, usekneš jednu hlavu, narostou další dvě." ve smyslu, že když se ztratí jedna kočka, přitáhne další dvě (ano, vše samice a ano, kastrace jsou na hovno, jediný co, tak jim možná občas nasype granule - i když choděj žrát k nám, protože prostě nemaj nasypáno).
Ráno jsme šli snídat ven, kočka chodila okolo, mňoukala a tak jsem jí dala bedýnku. Sice furt lehala na nás, ale nakonec se uvelebila v bedýnce. První kotě porodila, když jsme byli jíst, to zvládla sama. Druhému jsem musela roztrhnout obal, jelikož se k němu nějak nezvedala, ale poté, co jsem mu otřela papulu a začalo brečet si ho obstarala. Třetí se utopilo v plodové vodě (nesnažila jsem se ho oživit, nemyslím, že je to nějak potřeba). Čtvrté už trvalo déle, myslela jsem si, že už ji naložím a povezu na pohotovost. Pak se jí povedlo dostat ven zadní nohy, v tu chvíli už jsem jí mohla pomoci, šlo mi chytit, kočina už to samo moc nezvládala, chudák vyčerpaná. Dostala jsem ho ven, ještě živé, což jsem se divila. Další už naštěstí neměla.
Nasraná na dědka, hlavně, že si je přitáhne, ale postarat se o ně? Dovézt k veterináři? Nechat očkovat? Nebo je dokonce odčervit (od toho mám vždy já podrápané ruce). Ne, nic. Stejně, jako si koupil psa, hodil ho na zahradu a konec, koupí slisované obilí a výcvik? Ne, to jsem musela já, jinak by nás nudou sežrala. Očkování? Poprvé ho musela babička naložit a to prosím až po půl roce, co tady fena byla. Letos jsme ji vezli my, platit to musí babička. Řešení falešné březosti nebo dokonce zavírání vrat aspoň při tom hárání?! Ne! A to je ještě fena svině, protože při falešce odnesla botu. Takže žádný šetření na vysněného pejska, všechno naflákám za jeho sobeckost! rozzureny
Takže teď mě bude čekat kastrace několika koček (pokud je odchytím, dvě se nedají a tato bude v pohodě).
Zrzavého kocourka povezu pravděpodobně do Zlína kamarádce, mourovatou kočičku si bere známý a hle, copak mi asi ten plesnivej dědek řekl na to, že třetí tříbarevná kočička nemá zájemce (má, mě, pokud by ji nikdo nechtěl, sice toho mám poměrně hodně, ale nic z toho ho nemusí zajímat)? Cituji: "No tak ji zabijem.". Samozřejmě, on to nikdy nedělal a jen by se jich dotkl, divil by se, co by se dělo! A prosím, ještě mi stačil říct, že nejsou moje, že kočku nekrmím. Nakonec se opět cítil ukřivděný, že jsem mu řekla, že stejně žere u nás!
Nejlíp, kdyby ho někam zavřeli, zbavili svéprávnosti a nechali ho shnít! Ano, kdybych s ním nebyla na jednom pozemku, tak jsem ráda, že ho nemusím vídat. Kočku by nechal chcípnout i s koťaty, protože to, že je on je kretén je její problém...
Může mi někdo říct, jak může být někdo takový .... (napadá mě noho slov, napadá mě i to, že se za něj snad stydím více, než za svého otce, ale slušná bych nebyla).
Jinak kočička má vystlanou bedýnku (dnes jsem jí vyměnila deku, zítra znovu, včerejší už mám vypranou) v kartonové krabici s otvorem, aby prolezla, aby se tam nedostala fena (žárlivka by jí je odnosila, nic jim neudělá, jen už jedno odnášela a musela jsem to pořádně zadělat) a koťátka nevypadla. Zrzeček má přezdívku Žampión (kamarádce jsem posílala fotku a ona místo šampiona napsala Žampión), mourovaté říkám Mourina (nevím, jak si jí pojmenuje známý) a tříbarevné (ona je teda skoro černá, na hlavě má rezavý flek a na bradě bílý) Mystique."
Váha
DatumHodnotaPoznámka
27.06.171.89 kg
 
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit prezentaci Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 0 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

holisek
4.7.17 18:02
Vítáme tě na kočičím netu - redakce :-)
EffyMerillis
30.6.17 13:59
Hlavně neměla vůbec přijít na svět, měla být kastrovaná už dávno. Ale když už byla, tak je jasné, že se o ně musí postarat. Zůstal kocour, je to ďábel (ale šikovnej), v srpnu, kdy mu bude 12 týdnů, pojede ke kamarádce do Zlína. Kikina už se tím nikdy trápit nebude (nejen, že konečně třeba přibere - 1,89 kg je málo a myslím že tak 2,5 - 3 kg mít klidně může, ale mrouskání na to nepomůže, natož pak březost a koťata. Ani granule pro koťata nepomáhaly, tak uvidíme spíše až dokojí v tom srpnu.
A což o to, ona je krásná, ale vyfotit ji, to je umění. :-D
Jana8723
29.6.17 16:32
Kikinka je naopak moc pěkná kočička.Škoda,že přišla o koťátka. ahoj
 
© KOCICI.NET - http://kocici.net/prezentace/952