Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Vše o koťatech

 

NápovědaFórum » Rady pro začátečníky  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vše o koťatech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 17:34 Muž attiona [0] Re: Myškočka
A nedají se cvičit na obyčejné granule? Nemusí to být žádný extra pamlsek. Naše kočička dává packu právě i na obyčejnou granulku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2021 15:25 Myškočka – Problém pamlsky
Jak naučit kočku jíst pamlsky? Mám doma kotata (narození: 15.3.2021) ale nejí pamlsky. no To je problém, protože je chci naučit pár kousků, ale když nejí pamlsky, tak to moc nejde. :-O Pomozte mi prosím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 09:52 Naty
Mona, děkuji, filetky vypadají moc chutně, hned udělám pro koťátka zásobičku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2019 12:25 Mona
Ahoj, já dávala koťátkům tyhle kapsičky s filetkama: krmivo-brit.cz/… Je to přes 80% masa a ještě plno vitamínů. Vyrostly z nich krásný, zdravý kočky s pěkným kožíškem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2019 11:53 Naty
zdravím, chtěla bych se informovat, jaké mám pořídit papání pro kotě? Děti si přejí kočku a babička už jim ji slíbila a já mám z toho hlavu kolem... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 18:58 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – Pohlaví kotěte
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku I v horkém letním dni zdravím. Měla bych touto cestou dotaz, zda mi odhadnete pohlaví kotěte? Jistý typ máme, ale chceme mít jistotu ;-) Díky moc za pomoc ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 20:59 baz – kočky na prodej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 22:21 Danuše Re: Mimuše
Já sama mám pouze kočičky z útulku a jiné bych ani nechtěla. Ten pocit, že jim mohu pomoci dát milující domov, který si zaslouží, je k nezaplacení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 09:50 Mimuše – kočička z útulku nebo s PP
Ahoj, mám takové dilema. Přemýšlím o pořízení kotěte. Ale nevím jestli z útulku nebo si koupit kočičku s PP. Jaká jsou pro a proti?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 10:54 Žena EffyMerillis [0] Re: Nikol
Z těchto fotek typuji kocoura, ale zkuste foto přímo proti, ne ze shora. Jako normálně to poznám hned po narození, ale tyhle fotky mi připadají blbé (a druhá je komplet rozmazaná). Jinak kocour má prostě kulky a kočička by to měla blíž k zadeli.
www.dalicats.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 16:23 Nikol – Kočička nebo kocourek ??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu je to kočička nebo kocourek ?? Sama to nepoznám a každý říká něco jiného :( pište prosím jenom ti co to doopravdy poznají děkuji :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2017 08:16 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Beáta
Zdravím, to vše se teprve uvidí. Jsou kočky co potřebují společnost a jsou kočky solitéři. Záleží na povaze a ta se projeví až tak v 6měsících. Každopádně platí, že kotě se má brát o matky (popřípadě ze sociální skupiny) až od věku 3 měsíců. Tohle je prostě moc brzy. Držím palce, ať vše dobře dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 17:43 Beáta – spokojené kotě?
Dobrý den, mám takový obecný dotaz, z útulku jsem si vzala koťátko, jsou mu něco málo přes 2 měsíce. V depozitu byl se sourozenci a dalšími koťaty. Doma jej mám třetí den, druhý den začal používat kočičí wc, pije a žere kvalitní granule (i když ne moc a kotěcí kapsičky se moc nedotkl), občas mňouká, chápu, že je malinký a v novém prostředí bez brášků. Budu s ním týden doma, na tu nejnutnější aklimatizaci, pak normálně chodím do práce. Všude čtu, že koťata lépe dvě, ale bohužel situace mi to neumožňuje. Koťátko je v bytě a ven nepůjde, jelikož bydlím v paneláku. Pořád ale přemýšlím, jestli kotě bude u mě spokojené, nebude nešťastné, nebude strádat a zvykne si na režim. Má spoustu hraček i dostatečně vysoký kočičí strom. Snažím se mu přes den co nejvíc věnovat a hrát si s ním. Chtěla jsem znát zkušenosti ostatních. Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 13:52 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Jesika
kocour jak vyšitej :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 12:18 Jesika – Kočka či kocourek
Fotka k příspěvku Zdravím, máme doma asi 3 měsíční koťátko od minulé středy, jel pro něj přítel jako překvapení, paní mu tvrdila, že se jedná o kočičku, ale mě připadá, že jde o kocourka. Poraďte
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 09:00 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: JITKA
že to nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 15:10 JITKA
...když dám kotátku žrádlo,jakoby chtěla misku zahrabat,nevíte co to asi znamená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 12:58 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Lucka
koupit kapsičku a postupně ředit to kuřecí
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 17:18 Lucka – Jidlo
Ahoj poridila jsem si britske kotatko a majitelka hi krmila jenom kurecim masem a sunkou a nic poradneho. Kdyz jsem si ho vzala nechce zadny granule kapsicky pro juniory nic...a kureci mu nemuzu furt varit. Poradite?uz jsem fakt zoufala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 17:18 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Alena G
No to asi byla kvalitní chovatelka, když nekoupila ani kočkolit.... Zkusili jste ten rošt??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2016 15:33 Alena G
Dobry den, mam problem se svojí 13ti týdení kočičkou. Nemůže si zvyknout chodit na zachod s podestylkou. U chovatelky totiž chodila pouze na rošt. Občas se na podestýlku vyčůrat jde, ale kakat tam nechce. Rozmístila jsem po bytě i další krabičky s podestýlkou hlavně na místo, kam chodí kakat, ale vykadila se radši hned vedle. Prosím pomoc. zkoušela jsem jí dávat podestýlku, piliny, nebo jí nechat zachod prazdny ale nic se nesetkalo s úspěchem. čím to může být? Doporučované přemisťování kočičky při náznaku vykonávání potřeby pro mne není, protože kočička kaká a čůrá výhradně v naší nepřítomnosti nebo v noci. Budu ráda za každou radu. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2014 23:17 Žena alzbetakocka [1] - Výživa a chovRe: Šárka Javůrková
Dobrý den, nemělo by to být dříve než 2 měsíce od narození. Nejlépe když přestanou pít od matky mléko a začnou jíst pevnou stravu a samostatně chodit na toaletu. Do té doby by koťátka určitě zůstats maminkou. Také očkovat a odčervovat by se měla až v této době. Už máte také vybrané krmivo prokoťátka? Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Purinu One Junior, už jsem na ní odchovala desítky
zdravých koťátek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 10:37 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Milan
ach jo, zase foto na prd (je nutno fotit i s konečníkem) ale 90% kocourek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 18:33 Milan – Pohlaví?
Fotka k příspěvku Ahoj, muzete nekdo z teto fotky poznat zda jde o kocourka, nebo kocicku? kotatko je 8 tydnu stare. Moc dekuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 10:26 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Vendula
no z téhle fotky nevim, musíte fotit normálně když stojí, ale typuju na kocoura
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.06.2014 14:06 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Vendula
kocici.net/k/forum/6453.gif Na str.6 máte velmi pěkný obrázek, stačí jen hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 11:19 Vendula – Nevím si rady
Fotka k příspěvku Zdravím Vás, už si nevím redy, někdo říká kočka, někdo kocour. Máme doma třetí den koťátko, chtěla jsem radši kočičku z toho důvodu že kocouři stříkají smrad všude okolo a stejně se u baráku neudrží... ale obávám se, že jsem si domů dotáhla kocourka. Tak mi poraďte, je to Ketynka, nebo Mourek?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 02:06 S.B. Re: Markiit RE: Adriana
Nemusí to být tím. Mívali jsme nekolik koček (dospělých) a všechny v klidu chodily na jeden píseček. Kocouři po sobě zásadně nezahrabávali, ale to se zvládne. Nedávno jsem měl černýho kocoura. Danajský dar od lidí, kteří ho už nechtěli pro jeho ničitelské sklony. Říká se, že černý kočky jsou temperamentnější. Asi jsou. Potřebu zásadně vykonával všude možně po domě. Píseček nepíseček. Dokonce jsem mu pořídil ještě jeden. Jednou mi došla trpělivost a kocour letěl ven na zahradu. Od té doby bylo jasno - dělal to naschvál, aby se dostal ven! Domů se už chodil jen nažrat a vyspat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 08:52 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: smula
:) Já čekala že odpovíte vy. Děkuju, zase jsem chytřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 14:37 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
PP kotě získá, jen pokud jsou majitelé rodičů v nejakém chovatelském sdružení. Pokud ne, není kdo by jim ty "papíry" vystavil. Pokud jsou rodiče s PP a koťata nemají PP pak se jedná o:
- chovatelé byly vyloučeni z organizace (takže Pozor)
- odchováno na kočce, která nemá již být určena k chovu (dysfunkce, zdraví, věk)
- příbuzenská plemenidba (u blízké příbuzenské linie by jim papíry nevystavily)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 14:18 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté – jak je to s PP
Dobrý den. Mohu se zeptat jak je to s PP, pokud jsou oba rodiče s PP je možné aby kotě průkaz nemělo? Nebo si to o rodičích jen majitel vycucá z prstu? Ptám se ze zvědavosti, protože dost lidí tady píše kočka bez PP ale rodiče s
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.05.2014 17:23 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: miki
A není to už jedno, když už se stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 20:45 miki – Kote odebrané brzy?
Fotka k příspěvku Ahoj,
mam doma kotatko, pani mi ho venovala docela brzo,bylo uz naucene samo na kocici wc a samo papa... Jenze kdyz jsem si kote vzala bylo mu mesic a 5 dni... Vim, ze ma byt kote odebrano po 2 mesicich. Ale opravdu samo papa pije i chodi na wc... 3 dny doma mnoukalo, ale ted uz je uplne v pohode, hraje si se mnou i samo zkouma bytecek a je spokojene, alespon tak vypada... Dnes ma uz bez par dni 8 tydnu. Chci vedet vas nazor jestli jsem udelala velkou chybu nebo zadnou, dekuji vsem za odpoved ano :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 20:39 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Šárka Javůrková
Koťátka se odebírají nejdříve v 9. týdnech, nejlépe ve 12.týdnech, podle mne se koťátku stýská a dává to najevo močením mimo toaletu ano - napsáno 24.04.2011- hledejte a nezakládejte nové rubriky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 20:33 Šárka Javůrková – Kdy může být kotě vzato od mámy?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy může být kotě odebráno matce. Budeme mít koťátko v jeho 7 týdnu. Četla jsem různé názory a někdo dokonce tvrdí, že až po 4 měsíci. Děkuji za názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 10:28 Žena Jarka [797] Re: jarmila58
Nahlásila jsem to na aukru jako porušení pravidel.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 09:25 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – :-(
Jak nekdo muze poslat kotata jako cenny balik?? coze
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 19:07 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: zvedavka
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 15:35 Žena zvedavka [37] - Domácí kočkyRe: Hary
V pátek 13. září jsem mezi vesnicemi Výrava a Libřice (okr. Hradec Králové) zahlédla opuštěné kotě. Kotě asi 2-3 měsíce staré, mourovaté, vyběhlo ze křoví a koukalo vyplašeně po autech. Jela jsem autem. Náklaďák přede mnou, náklaďák za mnou. Je tam úzká vozovka a možnost zastavit a otočit se jsem mohla využít až po půl kilometru. Kotě jsem nenašla a to i přes vydatnou pomoc syna. Od obou vesnic bylo tak na půli cesty, moc daleko, abych si mohla myslet, že se snad zatoulalo. Napadlo mě jediné - někdo se ho zkrátka zbavil pohozením z auta. Jela jsem tam znovu v pondělí, ale už jsem ho neviděla. Je mi to líto. Pravidelně tudy projíždím v pátek a pondělí a ještě nikdy se nestalo, abych na trase (cca 70 km - z okresu Ústí nad Orlicí do okresu Trutnov) nepotkala mrtvé, autem sražené zvíře. Dnes to byl velký černý pes. To mi je vždycky na nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 15:21 Žena zvedavka [37] - Domácí kočkyRe: Petra
Jak to dopadlo? :-O coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 23:04 Žena zvedavka [37] - Domácí kočkyRe: ela
Podobně jsme vypiplali nalezené kotě - úplné mimino - až do dospělosti, velmi dobře snášelo obyčejné neslazené kondenzované mléko. Zvěrolékař byl překvapen, že přežilo, ale asi to tak mělo být. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.09.2013 15:16 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: ela
kravské (krabicové) zřejmě spustilo problém ve střevě. Záleží jakým mlékem krmíte, doporučuji z vlastní zkušenosti mléko RC. Gimpet nedoporučuji. Nejlepší je KMR, obsahuje i kolostrum, sám jsem na něm odchoval 6 koťat. Bohužel je dost drahé a lze ho objednat jen z Německa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 07:48 ela – prujem osiřeleho kotete
Někdo vyhodil na ulici 3-5 denní kotata. Ujala jsem se jich,péče je náročná. Jedno prospívá, druhé má už 6 den průjem a váhu má stále stejnou 92g. Jinak má stále chuť k jídlu. První den se celou noc a den krmilo krabicovým mlékem, než jsme koupili kočičí a u toho průjem nemělo. Prosím o jakoukoli radu. Mají asi 10-12 dní. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.08.2013 12:38 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: adriana
Jaké používáte stelivo, nemusí jí vyhovovat? Může ji také vadit zápach již nasáklého steliva močí a neodstraněné hovínka /vlastní i od druhé kočičky). Pokud tedy ta druhá vykoná potřebu a vy třeba nejste doma a nemůže nikdo stelivo uklidit a promíchat, může to té první vadit a prostě tam nepůjde. Řešením může být druhá toaletka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 12:34 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: adriana
Kolik máte záchodů? Pokud jen jeden, tak doporučuji zakoupit ještě jeden. Každá kočka potřebuje svůj vlastní záchod. Taky může být nemocná nebo má špinavý záchod. Nebo ji nevyhovuje místo, kde záchod má. A ta druhá chodí na WC normálně?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 12:22 adriana – domácí kočičky
Ahoj! Máme takový problém, pořídili jsme si dvě kočičky. Jedna nám ale čůřá a někdy i kaká mimo záchod, prostě je to takový malý lenoch. Nevíte co s tím?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 07:16 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: pipi
Kocourci se mají kastrovat kolem 1 roku. Teď už bude značkovat pořád :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 22:32 Žena pipi [0] - Perské a exotickéRe: Snížek
ahojky náš Ferdík vyrůstal s Pídou od mala až ted kdy začal dospívat jsou na sebe zlí jak víš dali jsme Ferdíka vykastrovat až vedvou letech to neznačkoval až ted začal a pak je to nemožny a lítala jsem s hadrem aby to nesmrdělo a ted uvidíme a asi je to u každy kočky jiny pa Ferdík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 05:42 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
My jsme nedávno kupovali borovou vodu v lékárně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 20:20 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Nikky
Borová voda, nevěřte jim když budou tvrdit, že se nevyrábí, v nemocnici mi řekli, že to je pitomost a mě samotnou s tím ošetřovali, a veterinář, možná to je na antibiotika

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Rady pro začátečníky • Zobrazeno 638x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/290?r=167