Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Problémy s očima nebo ušima

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Problémy s očima nebo ušima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2020 11:40 miluska21 Re: Lenka
a nedá se s tím něco udělat, myslím jako operace? nebo co vám na to řekl veterinář?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 10:40 Dana Re: Monika
Kupuji na to přípravek pro výplach očí pro všechna zvířata z vetericyn-eshop.cz, stojí to pár korun a hlavně to opravdu dlouho vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 09:53 Monika Re: Dana
Kde bych to mohla koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 11:26 Dana Re: Monika
Na výplach očí se přímo prodává sprej k tomu určený, je to lepší než voda…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 14:19 Monika – Kočka
Zdravím, prosím čím kočce vyplachujete oči když je potřeba normálně voodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 17:37 Lenka – Slepota
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem kočičím přátelům.Náš kocourek 13let oslepl.To by nám nevadilo,je jen doma,ale nevím jestli se s okem ještě neděje něco horšího.Veterinář říká,že pokud ne nedeformuje,tak ne.Mě se zdá oko větší.Nebolí ho,neteče mu z něj, kocour žere, pije vše jinak v pohodě.Posílám foto,jestli někdo neposoudí.Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 08:50 Vladka Re: . : Hunter : .
Dobry den, muzu se zeptat, co to bylo za onemocneni? Nas kocour to ma take.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 09:15 Renata Re: Petra
Prislu jste na to co to bylo..moje kote ma dnes to sami..poradite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 12:34 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Petra
může to být zákal, zajděte k veterináři
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 22:49 Petra – Oči
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mam doma kotě a dnes jsem u něj spozorovala, že měl jednu zornicku úplně roztaženou a druhou úplně zúženou. Teď večer už jsou souměrné ale proti světlu v oku kde byla zornice úzká vidím jakoby to tam měl bílé či šedivé a druhé oko je normální? Neví někdo co by to mohlo být? Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 10:37 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Pherenike
já aplikuji kočkám tak, že si sednu na zem, kočku si dám zadkam mezi nohy, aby neměla kam couvat, hlavu mezi kolena. Vytlačím z mastičky pramínek, otevřu dvěma prsty oko a aplikuji do oka od zadu.
Hodně štěstí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 21:21 Pherenike – Perska kocka a mast
Zdravim, potřebuji poradit jak nejlepe a efektivne aplikovat kocouroj mast do oka. Je to perska kocka a lital venku a pichl se o travu jiz tam ma jen srazeninu ale staleho mzoura tak nam byla danna masticka. Jenze to je boj ani dva ho neudrzej aby to nemel vsude kolem oka ale jlavne v nem ani kapka nejake rady prosim ? Uz jsem ho balila i do deky ale je mrstnej :-D dekuji za rady Veronika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 13:14 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Cyrilos
oční zánět, šup k veterináři pro léky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 14:08 Cyrilos – Kocour má zarudlé oči
Fotka k příspěvku Zdravím náš starší kocour má už přes týden zarudlé a oteklé oči, cosi jsem hledal na netu a našel jsem cosi o kočičí rýmě, pošlu fotky, potřeboval bych pomoc co se týče domacích možnostích, klidne i kapky do očí a podobně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 22:06 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: wdenda
Změnit veterináře, nejlépe verinární kliniku v okolí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2016 10:31 Muž Dvounožec [23] - Domácí kočkyRe: wdenda
Je nutné obrátit se na jiného veterináře a Elišku vzít k němu. Takhle na dálku je to hazard.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 22:45 Žena wdenda [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych požádat o pomoc. Před nějakou dobou se naší kočičce objevilo něco na oku. Veterinář nám dal nějakou mast jako antibiotika a kapky do očí. Nicméně to nepomáhalo a veterinář si s tímhle neví rady. Pomalu se to zhoršuje a teď ji z roho teče žlutá voda a někdy krev.
Neví prosím někdo o nějakých kapkách co by pomohli? Raději bych jí oko zachránila, než nechala amputovat. Oko jí jinak nebolí.
Předem děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2015 10:52 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Matěj
Ahoj Matěji, je krásné, že chceš bojovat za někoho kdo ti přirostl k srdci.. Léčba bude zřejmě náročná a bude stát dost peněz a proto bude záležet na tvých rodičích jak se k tomu postaví. Budou Vánoce a můžeš se třeba zříci svých dárků na úkor léčby. V první řadě kočička musí zůstat po dobu léčby v bytě. Druhá věc je, proč to došlo tak daleko. Každopádně ti moc držím palce, aby jsi neztratil někoho, koho máš rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 20:33 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Matěj
V první řadě se musí odstranit u veterináře nádor, pak uvažovat dále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 19:47 Matěj – problémy s uchem
Potřeboval bych sehnat někoho kdo by naší kočičce mohl pomoci.Už jí zbyl jen kousek ucha a k tomu s nádorem.Nezná někdo někoho kdo by provedl plastiku ucha?Prší jí tam,má to hnisavý a krvavý
Je to osmiletá kočička a máma přemýšlí o uspání. Já bych to nepřežil a věřím v naději že tu se mnou ještě bude.

Matěj 12 let

DĚKUJI
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 17:36 petr Re: milovníkkoček
My to máme taky a k tomu rýmu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.08.2014 08:49 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Eva
Bože můj tohle jsou otázky! Být to může ledaco, mohla si něco píchnout do oka, škrábnout se, úraz hlavy....Ale co dělat je každému kočkomilovi jasné - veterinář. Alespoň myslím, že každý raději zajde za vetem zbytečně, než aby něco zanedbal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 15:11 Eva – problém s okem
Dobrý den, mám čtyřměsíční mainskou mývalí kočičku a od včerejška má na levym oku do jeho poloviny třetí víčko, mírně rozšířenou zorničku a má ho mírně zakalené. Nic z něho nevytéká. Poradíte co by to mohlo být a eventuelně co s tím dělat?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.06.2014 08:39 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Nikola
zřejmě úraz, určitě zajít na veterinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 19:17 Nikola – Oko zatlačené dovnitř.
Dobrý den, náš kocourek přišel zničehonic s výrazně změněným okem a má ho nějak zatlačené dovnitř, nevíte co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 08:51 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: konemy
Koupit borovou vodu (v lékárně ale trvdí, že už se nevyrábí. Ale doktroři mě s ní ošetřovali a říkají opak) nebo veterinář doporučil místo borovky oční kapky OPHTHALMO-SEPTONEX. Nicméně bych zašla k vetovi stejně, může to být např. alergie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 14:48 Žena yl246 [5] - Domácí kočky – Výtok z oka
Dobrý den,našemu kocourku celý den teče z oka(pravého)přivírá ho,má třetí víčko a rýmu.Co by to mohlo být za nemoc?Jde mu do toho něco kápnout bez návštěvy veta?Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 14:08 Larisa Re: smula
aha no máte pravdu ted si uvědomují,že zase naš kocour byl po amputaci nožky a hned jak se probral jsem ho hladila a on vrněl i vrčel. díky,pry už i přestáva baštit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:01 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Larisa
stále rozšířené zornice budou následkem jeho choroby. Pokud má kočka bolesti, tak přede a do toho vrčí. Pokud má stále chuťk jídlu, tak je to dobře. Zvířata celkově když jim není dobře, tak přestávají žrát a stím už se pak moc nenadělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 17:35 Larisa – rozšířené zornice
nevíte co může způsobit trvale rozšířené zornice u kočky? bez ohledu na světlo jsou pořád rozšířené.
mimo jiné,kocourek ma rakovinu limfauzlin a doktoři řekli jen čekat, jenže nechcem aby trpěl,ale jak poznat kdy kočka má opravdu bolesti, dost dobře to umějí skrývat.pořád ještě má celkem chut k jídlu,ale už nespí v posteli, pořád střídá místa na odpočinek a uhybá pohlazení.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.05.2013 13:57 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: pfofino
jedná se o oči a tudíž nepodceňovat. Rozhodně bych se obrátil na specializvanou kliniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 17:32 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: pfofino
No jelikoz jsem z blizkeho okoli, tak ja bych zkusila urcite Unicov, ale nevim zda to tam delaji.. Zkus se zeptat.. :-)
www.veterinaunicov.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 13:24 pfofino Re: holisek
nemohl by mi někdo z Vás doporučit nějakého veterináře, který by tento zákrok udělal? moje veterinářka si na to netroufá a posílá mě až do Pardubic, jsem z Mohelnice a rád bych našel někoho z menší dálky (nejraději bych jel k někomu z Olomouce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 15:02 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: pfofino
U psů to funguje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 09:30 pfofino
Dobrý den náš kocourek má problém o očima, velmi mu slzí (hnědá barva). Naše veterinářka mu vyčistila nějaké kanálky a bylo to chvíli lepší ale zároveň nám navrhla plastickou operaci jeho spodních víček, které mu dráždí jeho oči (jsou zahnuté hodně do oka a chloupky mu dráždí oči) nemáte někdo zkušenosti s touto plastikou? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 21:56 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské – Problémy s očima nebo ušima
Došlo ke sloučení těchto dvou témat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 16:36 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Ligurkovi očičko neslzí, nepřivírá jej, jen měl ospalky pod jedním očkem více než jindy, tak jsem zatím jen vytřela borovou vodou a uvidím. ne :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 21:25 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: . : Hunter : .
Pamatuji, že tomu našemu se loupala kůže na uších a vytvářela takové shluky, srst vypadávala v chomáčcích. Ucho uvnitř bylo čisté. Dost možná jsou dnes k dispozici nějaké léky, tehdy, tuším, že to mohlo být tak v roce 1995 - 97, tomu tak nebylo. Mazalo se mu to vším možným, žádný vet si nevěděl rady a potvůrky se množily, prý žijí v krvi, proto se tak špatně likvidují. Nakonec pomohla až částečná "otrava" krve nějakým svinstvem a to je zabilo, kocourek byl od té doby fit a ouška krásně zarostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 21:21 Muž . : Hunter : . [8] Re: Snížek
Aha, ale ona to ma zvonku, dnu ma ciste usi, to niesu ani chrasty, je to len zacereana supajuca sa koza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 21:19 Muž . : Hunter : . [8] Re: Snížek
A svrab su vlastne roztoce, nie ? No mal to aj kocur asi pred dvoma rokmi, ked prisiel vychudnuty, chory,... Na tie usi som mu dal masticku a uz to nikdy nemal, kupim taku ampulku na svrab.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 21:04 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: . : Hunter : .
Ušní svrab? Pokud ano, dost špatně se to léčí. Náš Miki to kdysi chytil někde v přírodě nikoli od jiné kočky, ale z trav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 20:59 Muž . : Hunter : . [8]
Fotka k příspěvku Zdravim, moja mackq ma problem z uskami, na vrchu sa jej lupe koza, je to nacervenale, co na to ? Podla mna su to.roztoce ale.neviem, dakedy to.ma dakedy nie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 22:35 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Ales
žádný takový případ jsem nezaznamenal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 23:01 Ales
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda je zánět spojivek přenosný z koťátka na člověka.
Děkuji A.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 15:31 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: jarmila58
jarmila58 napsala: Tu pipetku zname taky...taky muzeme jenom doporucit ahoj

Jenže nějak krátko učinkovala, ale pořád lepší než mít 5 klíštat v kožichu. :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 15:10 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: anetka123
Tu pipetku zname taky...taky muzeme jenom doporucit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 13:52 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Fotka k příspěvku Zdravím, náš kocourek je polovenkovní. Nedávno jsem mu tu pipetu (spot-on) koupila ta pipeta se jmenovala frontline combo. Učinkovala hned druhý den. Náš kocourek měl tehdy samé klíštata každý den nejméně 3 klíštat. Tak jsem nejprve chtěla koupit antiparazitní obojek, jenže taková paní mi řekla, že je to zbytečné může se kočka na tom někde uškrtit a někdy to neučinkuje. Děkuji za pomoc úplně jsem se vylekala co to dělá. My jsme tu pipetku koupili v lékárně, ale viděla jsem to i ve zvrimexu. :) :)

Takovou pipetku :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 13:24 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: anetka123
Ja myslim ze je to normalni, nase Lumpa to dela taky ale preventivne bych ji koupila nejakou pipetu na blesky a takovy ty maly potvurky. Prodava se v lepsich zverimexech nebo u veterinare. Jistota je jistota a zvlast ted kdyz je plno klistat a pokud chodi ven tak urcite bych to poridila.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 13:16 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Škrábání za ouškem
Dobrý den, mám doma 1 ročního kocourka. Vždy při mytí se čistí za ouškem a kope nožičkama. Zdá se mi to nějak divné :-| možná, že ho něco svědí (možná blechy) nebo je to u koček normální? Dělý to jen při mytí jinak vůbec ne. coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 13:24 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: milovníkkoček
Tak milovníku, už ať jsi u veterináře ! Neboj, určitě to není nic vážného, ale přece nedopustíš, aby tvého miláčka milovaného něco bolelo, když mu můžeš pomoci. :-) Domácí kočička je přece odkázaná na tebe, že jí pomůžeš, sama si pro pomoc nedokáže dojít, nééé? :-) Tak ať to dobře dopadne ! Ahoj ahoj
Reklama

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 248x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/280?r=67