Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Dostanu kočku

 

NápovědaFórum » Péče o kočku  

+ přidat příspěvek
Dostanu kočku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2019 17:51 Zdena
Já mám velmi dobrou zkušenost s kuřecími kousky ve šťávě. Jsou lahodné, mají plno vitamínu a jsou bez konzervantů. Naše koťátka po nich krásně prospívala. Jsou to tyto: krmivo-brit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 22:18 Karolína
Děkuji mnohokrát za rady. Dále by mě zajímalo, čím krmit? Granule či konzervy? Co je dobré? Kotě je tedy značně vyhublé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 22:17 Zdena
Milá Karolíno, to se vám teď život s kočičkou obohatí :) Určitě vzít k veterináři, ať prohlídne, popřípadě naočkuje atd. Pořiďte kočičí záchod a písek, určitě škrabadlo, jinak máte po nábytku, mističky na jídlo a pití a ještě mě napadá nějaká přepravka na cestování.. No a hlavně nějaký hračky, míčky, klubíčka.. ať se zabaví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 22:44 Karolína – Nalezené koťátko
Drazí milovníci kočiček, moje děti našly koťátko a pravděpodobně zachránily před ošklivým osudem v tomto sychravém počasí. Zatím jsme neměli ani křečka… Tak se obracím na vás o rady, co pořídit, bez čeho se neobejdeme… děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 19:42 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Kleopatracz
Koťata se očkují poprvé ve stáří 8-12 týdnů, záleží na použité vakcíně. Po prvním očkování proti všem výše uvedeným nemocem kromě vztekliny, FIP a plísní se doporučuje za 14 dní až měsíc přeočkovat, časový interval závisí na použité vakcíně. Vzteklinu lze očkovat nejdříve ve věku 12 týdnů.

Dospělé kočky se přeočkovávají vakcínou proti vzteklině jednou za rok, ostatními vakcínami podle doporučení výrobce, u nás v současné době není vakcína, u které by stačilo přeočkovávat později, než za 1 rok.

více viz článek očkování koček na tomto webu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 12:40 Kleopatracz
Dobrý den. Rodičům se na půdě narodily koťata sousedovi kočky. Sousedi nereagují, o koťata zájem nemají. Tak bych si jedno vzala, ale vidím tu problém. Chtěla bych kotě odčervené a naockované, ale rodiče odmítají s nimi jet k veterináři. Bydlí daleko, takže já to nezvládnu. Vzít od matky je mohu až po druhém měsíci, stačí když proběhne všechno až po oddělení od matky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 10:59 Evica Re: Alenka
Podívejte se na jemně krájené filetky pro kočky od krmivo-brit.cz/…, naše kočka je opravdu spokojená, vždy když ji takto odměním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 17:41 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Alenka
Granule, konzervy dle vaší finanční situace, v žádném případě lidské jídlo a mléko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 14:54 Alenka – Krmení pro kočku
Dobrý den, k narozeninám mám slíbenou kočku do bytu, poradíte mi čím takovou kočku krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2015 13:41 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: zvedavka
a nebo udělat venku voliérku.. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 12:48 Žena zvedavka [37] - Domácí kočkyRe: Pedy
Sousedé si pořídili pravé "obyčejné" české koťátko do bytu a vše probíhalo bez problémů, ale po pubertě začala kočička "zlobit". Byt jí začíná být malý, zkouší drápky kde to jen jde a je zvědavá, ráda by se podívala i za vchodové dveře. Nechali jí vykastrovat v naději, že se trošičku zklidní a pomalu, ale jistě upravují byt tak, aby kočička měla rozptýlení a přestala ničit vybavení. Za patrové škrabadlo se dvěma boudičkami jim je, myslím, celkem vděčná.
Musíte zkrátka uzpůsobit byt tak, aby číča byla v pohodě a vy taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 09:15 Pedy – Kotě z vesnice
Dobrý den, plánuji si pořídit koťátko. Mám v plánu si vzít kotě z vesnice ale měla bych ho pouze doma, ven bych nepouštěla z důvodu frekventované silnice. Nebude kotě doma neštastné? zda si nemám pořídit kotě odchované v bytě. Děkuji za rady :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 15:45 jirina
venku na kočku bez dozoru může čekat mnoho nebezpečí od ostatních koček nebo psů našeho kocourka když ještě žil napadl pes a způsobil mu zranění ze kterých se naštěstí dostal také se stává jako bylo zmíněno že kočku někdo ukradne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 14:07 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
no s Evropskou těžko, zřejmě máte na mysli kočku domácí......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 13:19 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: holisek
holisek napsala: Nechápu jednu věc - jak se rozlišuje jestli kočka může nebo nemůže ven, to přece neurčuje čistokrevnost nebo nečistokrevnost coze Vše záleží na majiteli a ne na radách nějaké chovatelky, pokud chcete venkovní kočku, tak si pořiďte obyčejnou micku, která je na to zvyklá od mala. Britské kočky bývají náchylné k různým chorobám, kterým venku neuniknou ano

Víte on bude taky doma
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 13:18 Muž . : Hunter : . [8] Re: holisek
Vraj to bude krizenec, a niektory ludia kradnu aj normalne macky, tak co bude asi so slachtenimi, ja by som sa len toho bal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2012 11:57 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Nechápu jednu věc - jak se rozlišuje jestli kočka může nebo nemůže ven, to přece neurčuje čistokrevnost nebo nečistokrevnost coze Vše záleží na majiteli a ne na radách nějaké chovatelky, pokud chcete venkovní kočku, tak si pořiďte obyčejnou micku, která je na to zvyklá od mala. Britské kočky bývají náchylné k různým chorobám, kterým venku neuniknou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 05:56 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Protože kdyby byla čistokrevná tak by nechodila ven a ani bych si jí nepořizovala. Majitelka říkala, že může být venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 20:29 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Oficiálně se radí novou kočičku aspoň 20 dní nepouštět ven, aby si nejprve zvykla na domov, nevím, naši kocourci jsou jen v bytě, ven nechodí. My měli jako základní výbavu: misky, wc a nářadí na jeho čištění, kočkolit, škrábadlo, zásobu granulí a kapsiček, nějakého toho plyšáka a pár míčku a malých myšek (neživých) :) na hraní. A samozřejmě dva pelíšky a přepravku. Ale s čím si hrají, kde spí a co drápou, to si nakonec, jak už bylo psáno níže, rozhodli sami. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 18:25 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Majitelka mi říkala, že se může chovat kdekoliv, ale pár dní bude v uzavřeném prostoru. Taky znám pár kamarádů, kteří mají čistokrevnou Britskou kočku a je pořád venku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 18:21 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: jirina
jirina napsala: doufám že kocour nebude dlouho bez dohledu venku coze

Nebojte ;-) Bude pod dohledem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 18:20 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Víte, on není čistokrevný je to kříženec Britské kočky s Evropskou kočkou. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 16:11 jirina Re: . : Hunter : .
doufám že kocour nebude dlouho bez dohledu venku coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2012 15:52 Muž . : Hunter : . [8] Re: anetka123
Vonku by som britskeho kocura nechoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 15:44 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: anetka123
...mno, myslím že kočičák se sám rozhodne kde a co bude škrábat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 19:29 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci – Dostanu kočku
Dobrý den, možná dostanu Britskou kočku bude chodit ven a někdy si jí vememe domů a v noci bude doma. Vetrinář,kastrace, krmení je zařízeno jenom nevím co mám koupit. Škrábadlo bud vyrobím nebo koupím takový menší. Jinak bude používat strom. Děkuji za vaše tipy a odpovědí. Bude to kocour. Chováte někdo Britskou kočičku? :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 11:52 Ráchel
Tatru pije!!!!!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 11:43 Ráchel
Jsem vystreslá, pardon. Napsala jsem, že na veterinu jdeme v pátek, samozřejmě jdeme v pondělí... Pardon. A dík za odkaz.
Jinak, Kotě se seznámilo s fretakem, sklidnilo se, vodu pije z ruky. Jdu udělt Tatru a uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 11:30 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Ráchel
Ahoj

pokud kotě ještě nejí tuhou stravu tak je tu problém. Doporučuji se obrátit na veterináře hned v pondělí nebo na nějaký azyl pro opuštěné kočky ve Tvém okolí.
Jinak rady o výživě pro kotě je:
www.whiskas.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 09:57 Ráchel – Tak ještě
Jinak, kotě vypadá zdravě (co mohu posoudit dle zkušeností s jinýma šelmičkama) Oči, uši, bříško, vše OK. V klíně krásně přede, ale když ho chci zvednout, brání se a mňouká...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 09:40 Ráchel – POMOC, Kotě, co s ním?
Ahoj, nikdy jsem nechtěla kočku, chovám psy a fretky. Včera jsem jak slepá k houslím přišla ke kotěti. Jenže se mi zdá být moc malé, má ještě všechny mléčné zuby, samo nemůže být, strašně mňouká, sklidní se jedině, když ho mám na těle. Od noci nejedlo a nepilo. Dostalo vařené křecí a fretčí granule (nutričně odpovídají kotěcím, zatím nemám nic jiného). A nechtěl nic. Vodu jsem mu dávala na čumák, lízl si malinko Gimpetky.
No, nejsem shopná posoudit věk, ale nevím, jestli je takový kvůli šoku co prožil (odtržení od maminky, vyhození...) nebo proto, že je ještě miminko. Mám mu zkusit dát nějakou náhražku mateřského mléka a jaké? Do pondělí kotěcí neseženu. (Přemýšlela jsem odvar z vloček na půl s kondenzovaným mlékem). Jak dlouho vydrží takhle stávkovat? Na veterinu jdu v pátek dopoledne... Jak poznám věk???
Dík za rady a postřehy.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o kočku • Zobrazeno 230x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/263?r=22