Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Nevím si rady, potřebuji pomoc

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nevím si rady, potřebuji pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 18:59 Marcela12
Dobrý den,
Naše rodina si bude pořizovat další přírůstek do zvířectva a to v podobě malého kotěte již máme dvě kočky jednu 4 roční a druhou 5 let starou a k tomu dva psi. Bojím se, aby psi kotě neutahaly a kočky do svého kolektivu přijaly. Přes den budeme celá rodina pryč a kotě doma a proto prosím o radu. Nevíte jak vyřešit, aby psi nic kotěti neudělali? Předem děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 17:01 Poki – Můj kocour je moc hubený a nevím si rady
Ahoj, potřebuji radu, můj kocourek je venkovní průzkumník a tak denně hodně nalítá, problém je s tím, že i přes to, že žere pravidelně a kvalitně, tak aby s co nejmenší dávkou co nejvíc nabral, tak nechce nabrat ani deka!.. Nechala jsem ho tedy vykastrovat doufajíc že trochu přibere (+ další důvody jako jsou značkování či pohlavní nemoci) ale nic se nezměnilo. U kocourka je jasné, že je aktivnější než jiné kočky, které s námi obývali naši domácnost a to je nadměrnou aktivitou v domácnosti, ve které jsem se ho snažila udržet ale on mrcha zná cestičky a ví že jiní osadníci domu zželí srdce a myslí si že to pak nepoznám, takže držení v domě stejně nepomohlo. Už jsem opravdu zoufalá a nevím co mám dělat.
Jinak propo, jedná se o kocoura mixu evropské kočky s velikou podobností Turecké van, má pouze 3,5 kila a je jak kdyby jsme ho týrali a nedávali mu najíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 08:32 Anežka454
Jako takto, naše kočky jsou neskutečně vybíravý. Docela bojujeme s tím, co jim dávat, aby se vůbec najedly. Ony jsou hrozný potvory. Raději nebudou žrát, než aby jedly něco, co jim nechutná. Jsme tedy rádi, že jsme narazili na tyto granule www.granulebardog.cz, protože ty nám onečně baští :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 18:02 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Toman
My krmíme Royal canin, konkrétně Exigent, zvracejí po něm málokdy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 14:39 Toman Re: Edna
Já pro naši kočku kupuji jemně krájené filetky od značky Brit, naše kočka je fakt miluje, stačí je jen vytáhnout, a už se nemůže dočkat, kdy jí je dám do misky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 14:38 Edna
Dobrý den, prosím poradíte mi, jakou nejlepší výživu mohu koupit pro naši kočku, která má velice špatné zažívání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 20:12 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Ivana
U koček se mění chuť a obas potřebují změnu, člověk se také za čas přejí stejného jídla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 20:05 Ivana – Krmivo?
Dobrý den, mám problém a potřebovala bych vaše rady. Mám doma kočičku, 5 let. No a dáváme jí pořád stjnou skladbu jídla - granulky a kapsičky nebo konzervy. Teď poslední dobou mi ale nechce baštit granulky, ale jen to mokrý. Jako je vidět, že by si dala, ale jaksi nemá chuť nebo jí to možná už nechutná. Máte s tím někdo zkušenosti? Je řešení změnit stravu? A pokud ano, jaké granulky se osvědčily vám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 20:31 Martina Janouskova – Kočka mi chodí na záchod do postele
Dobrý den, pořídili jsme si na a můj 6 lety syn malé kotě . Je to kočička ,zhruba 2 1/2 měsíce stará - na půl britská. A začala mi chodit na záchod ke mě na patro, do postele. Několikrát jsem ji ukazovala kde ma záchod, ale ona ne. A to jsem si dala i na zadek,ale přišlo mi, že její to jedno. Párkrát jsem ji nachytala i v květináči. Svuj zachod pouzila jen parkrat, samozřejmě jsem ji za to pochválila.Ale jejím hlavním záchodem je moje matrace. Máme ji doma týden a týden nespím v posteli. Je to celkem problém! roky problem. Nevím si s tím rady a začíná to být veliký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 09:21 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: LenaHellcat
tak to Vás zklamu, feromony nefungují. Na balkon dejte síť. Co se paní doktorky týče, byl jsem na některých přednáškách, jinak komunikaci si musíte vyzkoušet :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 19:22 LenaHellcat Re: smula
To asi urcite ano já pracuju do osmi do večera a přítel chodi mezi 16 a 18 hodinou... Ale takhle je to od zacatku co ji máme a vždycky byla v pohodě... Az ten posledni měsíc tahle zmena chování... I když s ni jsme doma cely den tak se neuklidní... Pomohl by třeba ten sprej nebo ten adapter do zásuvky s temi kocicimi feromony? Pry to ma zklidňující účinek... Slysela jsem ze existuje i nejaky sprej který se nastrika na místo kam kocka nema chodit a chodit tam nebude... Funguje to? Chci zkusit vsechno co se dá... Nemuze to byt i tim ze je venku hezky a sluníčko? Hodne casto jen sedí u balkonových dveří,mnouka a hrabe na žaluzie... Ale kdyz ji tam pustim tak jediny co dělá je ze preleza pres okraj balkónu (mame tam mensi zídku) a kouka na ptáky coz jsou pro me infarktovy situace protoze to vypada ze každou chvili spadne (bydlime ve tretim patře)... Dekuji za jmeno doktorky jiste mate zkušenosti da se s ni komunikovat po mailu nebo musim osobně? Dekuji moc za radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 08:41 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: LenaHellcat
Mno to je celkem zvláštní. Je možné že se jen nudí, protože je doma sama, potřebovala by jen více pozornosti-hraní.
K tomu dání do útulku, dovolil bych si pozměnit jeden citát: "Spolu s kočkou do tvého bytu, vložil Bůh také povinnosti na Tvá bedra."

Nevím odkud jste, ale zkuste třeba MVDr. Martina Načeradská, která se zabývá i psychikou koček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 16:09 LenaHellcat
Fotka k příspěvku Zdravím všechny... Máme devítiměsíční kočičku... Nejdříve byla suprová prvni dva měsíce co jsme ji meli (to ji byly 4 měsíce). Pak začala vsude čůrat hlavne do postele a pak kamkoliv to šlo.. Tak jsme ji nechali vykastrovat a od te doby to neudělala.. Ovšem asi měsíc po kastraci se zacala chovat jako blázen vubec nevim uz co s ni... Myslela jsem ze po kastraci bude vic mazlivá a klidná... Naopak mi pripada ze snad ani nespí... Vždycky si ke mne vecer prisla lehnout ted je me vubec nechce.. Maximalne se otírá ale to je vše... Ničí uplne vse co je v bytě. Od kousání kabelů, škrábání zdí, skáče do polic a vyhazuje z nich věci, odlepuje lišty, strhává záclony dokonce minule shodila celou garnyz vubec nechapu jak se ji to povedlo... A ted nově se naucila otvirat soupaci dveře do kumbalu kde mame jidlo jako treba těstoviny a různé zasoby a s oblibou tam kazdy den leze a vsechno nici a rozhrabava... Poradi si proste se vším... Takže kdyz přijdeme z práce je v byte neporadek jako by tam nikdy nikdo neuklizel... Driv taková vubec nebyla nechapu co se s ni stalo... Je to normální? Da se neco udělat? Mam strach přítel uz je z toho skutečně "na mrtvici" a nejradeji by ji dal do útulku... Prosim poraďte... Děkuju Léňa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 08:45 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: zvedavka
Nejde ani tolik o vykonávání potřeby, jako o značení teritoria. Vaše kočky si označi teritorium, ale přišli cizí kočky a ty to přeznačkovali a tak pořád dokola....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 12:14 Žena zvedavka [37] - Domácí kočky – Kočky likvidují zahrádku
Dobrý den.
Moje kočky jsou chované uvnitř, s možností kdykoliv jít ven. Toho často využívají. Z mého balkonu vede schodiště přímo na zahrádku, která sousedí se zahrádkami sousedů. Moje dvě kočky se naučily chodit na jeden konkrétní sousedův záhon vykonávat potřebu. Daly jsme hlavy dohromady, záhon byl zbaven výkalů, následně ošetřen odpuzovačem Antikot. Kočky tam chodily vesele dál. Začala jsem kočky zavírat, při "venčení" pečlivě hlídat. Většinou jsem je stihla vyplašit a postříkat vodou. Koupila jsem odpuzovač Trixie, opět vše poctivě vysprejováno. Soused začal poctivě zalévat záhon - do mokrého se kočkám nechtělo. Více - méně úspěch, občas hrábnuto, ale šlo to. Kočky jsem začala znovu svobodně pouštět.
Po týdnu soused obdělal jinou plochu své zahrádky - a kočky se prakticky okamžitě přesunuly tam. A k mým kočkám se přidaly asi tři další z okolí. Odpuzovače ve spreji jim jsou ukradené. Podle mě fungují minimálně. K tomu není možné (a asi ani zdravé) neustále vše sprejovat.
Nechápu proč ty kočky nejdou i někam jinam, kolem je totiž ještě několik obdobných zahrádek. Soused je chudák, fakt ho lituju, cítím se trapně, sotva zasadil brambory, tak lítaly vzduchem. Dělám co je možné. Ale udržet kočky neustále doma je mimo moje psychické síly. A cizí kočky nevyřeším už vůbec. Zvláštní je, že jedna z mých koček na sousedovic pozemek nechodí vůbec. Ale ty dvě jsou jako pominuté. Poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2016 10:00 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Nely
to myslíte vážně??? Kočka není pes, pokud už (vyjímečně)docílíte toho, že tam nebude chodit ve vaší přítomnosti, tak tam hodně rychle poběží, když odejdete.... kočka není pes a dělá si vždy co sama uzná za vhodné...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2016 09:59 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: míša
nepíšete jaké mléko.... speciální kočičí? Normální kravské nedělá dobře žádné kočce a kotěti bych ho nedával vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 17:25 míša – antibiotikum
dobry den chtela sem se zeptat muže kote mlíko na antibiotikum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 16:44 Nely
Dobry den, prosim, o radu, jak odnaucit kocku chodit na gauc. Zkusi to treba 10 x za den, sundam ji, prijde znovu. I kdyz dostane pres zadek, tak ji to odradi jen na chvili. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 21:55 LenkaN Re: holisek
Premyslela jsem o tom a jedine co je jinak je, ze nam zemrel ten kralik, jinak me jic nenapada..nabytek nestehujeme nebo neco podobneho..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2016 21:32 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: smula
Když to tady čtu musím přidat reakci.. téma agresivní hra to je i právě občas u nás. Nic se doma nezměnilo, jen Lumpa je taková víc agresivní když zrovna nespí a chce si hrát. Snaží se kousat a útočit tak že už to není běžné, jde proti mě a "funí" a je i taková nafouklá a to je už nebezpečné, neplatí na ni nic, ani ji nekam na chvili zavřít. Tak to řeším tak že ji přikryji dekou kde dojde k uklidnění nebo naopak k úkrytu a následném útoku.. Ale k drahé polovičce si tohle nedovolí. Říkám si jestli to není tím začínajícím teplem.. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 20:35 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: LenkaN
nezměnilo se něco u vás doma, něco s čím není spokojený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 16:02 LenkaN Re: smula
Sedim na gauci a on z niceho nic vyskoci a zakousne se do me, sundam ho ze sebe ale on to zkousi znovu a znovu, tresty nefunguji.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 14:55 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: LenkaN
cílený údok je přepadení a stáhnutí zpět... pokud ho plácnete a chce pokračovat je to agresivní hra... ale musel bych to vidět....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 15:46 LenkaN Re: smula
Prijde mi to jako cileny utok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 09:36 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Lenka
a jedná se agresivní hru, nebo o cílený útok? Může jít ještě o rozhozenou hormonální hladinu po kastraci....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 21:42 Lenka – Agresivita
Dobry den,
mam rocniho kocourka asi 2 mesice po kastraci, ktera byla nutna z duvodu znackovani. Par tydnu po kastraci byl klid, ale minimalne mesic je kocourek agresivni, ale jen na me, na pritele ne. Ja mu davam jidlo, vodu, cistim mu toaletu a hraji si snim. Nikdy ho neprovokuji, jsou to utoky bez varovani na vsechny casti tela. Je to velmi bolestive a casto tece i krev. Bezne veci jako pokarani, noviny nebo rozprasovac nefunguji a kocour to bere jako vyzvu a je vice agresivni. Nevite prosim cim by to mohlo byt neboco se s tim da delat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 22:42 eva
Mame dva kocourky do ted to byla nerozlucna dvojka a ted z niceho nic ten starsi na neho sici nevim co se stalo ma nekdo nejake podobne zkusenosti prosim poradte dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 08:46 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Klarka1234
Hned jiného veterináře, nezanedbejte něco velmi vážného, ať o ni nepřijdete....Držíme palce.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 08:20 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Klarka1234
zkuste jiného veterináře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 08:11 Klarka1234 – NUTNÁ POMOC!!!
Potřebuju pomoc nutně!!!!
Před čtyřmi dny to vše začalo naše kočička (3roky,chodí ven a má očkování) přestala žrát byla apatická a jen spala a nežrala a nepila tak jsme ji odvezli ke zvěrolékaři ten ji vzal krev udělal rengen změřil teplotu a nechali si ji tam pár hodin na kapačku když jsme si ji odvezli domů byla úplně normální hrála si s námi.... Druhý den jsme tam jeli znovu dostala dávku antibiotik na 14 dní a řekli nám že v krvy nic není. No a dnes je kočička zase apatická má tiky v hlavě a pořát tak mlaská
Prosím moc o pomoc sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 21:46 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Andrea
to je běžné i u peršanek, je nutné chloupky kolem řitního otvoru trochu zkrátit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 20:41 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Andrea
Podle mého názoru má kočička asi trochu průjem, tím se jí lepí h.... na chlupy. My jsme to u kocoura řešili zkrácením chlupů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 15:51 Andrea – Hovínka nalepená na dlouhých chlupech
Fotka k příspěvku Zdravím,
Mám menší problém se svou kočkou. Je to mainská mývalí kočka a má velmi dlouhé chlupy. Bohužel, kdykoliv kdy jde kakat, vždycky jí zůstane jedno hovínko přilepené na chlupech pod ocáskem. Už se to stalo asi pětkrát a já si nevím rady. Vždycky jsem jí musela kompletně umýt zadek (což se jí samozřejmě nelíbilo) a kousky hovínka ze srsti pracně dostávat, což zabralo dost času. Pomozte, co s tím mám dělat? Nevím si rady.
Andrea
P.S.: Omlouvám se za poněkud nechutné téma, ale potřebuju vážně pomoct.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 14:15 Helena – Vnější parazité
Prosím o pomoc -radu jak zbavit venkovní kočky blech a klíšťat.Používáme pipety,ale ty jsou jen na chvilku,uvažuji o obojcích,

ikdyž z nich nejsem nadšená a trochu se jich u kočiček bojím kvůli jejich posedlosti pořád někam lézt.

Je ale teprve únor a už jsme bojovali s několika klíšťaty,tak se děsím co až začne pořádné jaro.

Prosím o radu nebo zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 09:19 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Urtman
tak tam jen zkuste zavolat, jestli vám neporadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 10:06 Urtman Re: smula
Aha, a mám to nějak řešit? Jak jsem psal, nebolí ho to, ani když to pomačkám. Žere a chová se naprosto normálně... Právě s tím veterinářem může být problém a chci tam jet, až když to nepůjde jinak. Vím, že to zní hrozně blbě, ale fakt ho do té přepravky jen tak nedostanu... :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 09:21 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Urtman
Alergie se může vyskytnout kdykoliv a téměř na cokoliv. Může to být tuková boule, nebo nějaký absces.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 22:40 Urtman Re: smula
Alergickou reakci? Mas tuseni na co? Nikdy nic takoveho nemel a je mu sedm let...
Pomohla by ta fotka, ze to zkusim odfotit z jineho uhlu, nebo fotka nic nerekne?
Boule stale trva, akorat se zase jakoby posunula smerem dolu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 09:32 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Urtman
No těžko předjímat, může se jednat o alergickou reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 12:13 Urtman – Boule nad okem
Ahoj všichni,
potřebuji poradit. Kocourovi se udělala boule nad okem. Je měkká a zdá se mi, že trochu cestuje. Jeden čas se mu to nalilo i do oka, že ho měl lehce, opravdu jen lehce přivřené. Už jsem chtěl vyrazit k veterináři, ale boule začala mizet. Tak jsem vyhodnotil, že se s druhou kočkou třeba jen poprali, rádi se pošťuchují, nebo se jen o něco praštil. Ale před pár dny se zase nalila do původní velikosti.
Zkoušel jsem to odfotit, ale na fotce není nic vidět, splývá to.
K veterináři se mi nechce, je z toho vystresovaný a dostat ho do přepravky je skoro na uspání. Zažil totiž s ženou v přepravce bouračku v autě a od té doby má z přepravky panickou hrůzu, tak tam půjdu, až když to nepůjde jinak.
Máte někdo nějaký tip, co by to mohlo být??
Děkuji za každou radu. Pepik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 14:59 anet Re: Jitka
velmi dekuju jitko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2016 21:41 Jitka
Kocourek potřebuje čas. Nesmíš na něj spěchat.vzdy mu nastav ruka aby za tebou přišel a pak dej pamlsek.musis mu dát prostor. Hlad ho jen jemně a pomalu, určitě si na tebe zvykne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 19:47 aneta Re: smula
prosim poradte mi nekdo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 19:46 aneta Re: Vladka
ahoj potrebuji poradit mam kocourka je uz dospeli a porad na me utoci prosim porad mi :-( uz nevim co s tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 08:59 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Vladka
viz. reakce v poradně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 11:16 Vladka – Kousava britka
Fotka k příspěvku Prosim o radu. Nase 7 mesicni kocicka jde stale po rukach- kouse. Chceme ji pohladit a hned zatne drapy a kouse. Jak ji to muzem odnaucit? Moc dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 12:11 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: humlan
No, podle mne jsou to blechy. Zkontrolujte kořen ocasu. Rozhrňte srst a pokud tam budou černá zrníčka, je to jasné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 20:25 humlan – chování kočky
Dobrý den, mám dotaz. Již několikrát se stalo, že naše kočka najednou přiběhla z venku jako divoká a téměř zuřivě si začala kousat kořen ocasu. Vypadala, jak šílená. Nevíte, co by to mohlo být? Co by jí tam mohlo kousat? Proti blechám dávám pravidelně každý měsíc pipetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 15:05 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: radek
Pokud kočku něco bolí, nebo je nemocná, tak nejí. Rozhodně je nutné zajít k veterináři. Nožka může být jen naražená, ale je lepší to nepodceňovat.
Reklama

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 473x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/205?r=82