Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Neobvyklé chování koček

 

NápovědaFórum » Chování koček » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Neobvyklé chování koček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 19:55 Muž Passenger77 [0] - Domácí kočky – Vyhrabávání děr
Zdravím,
máme trable s kastrovaným kocourem. Na velkém balkóně/terase plném velkých truhlíků a kytek nám rád vyhrabává díry. Mysleli jsme si, že se jedná o součást vyprazdňování, protože občas tam zanechal dárečky. Tak jsme mu pořídili i venkovní záchod, který začal hned a bez nucení používat. Nicméně, vyhrabávání děr (a tím ničení květeny) bohužel pokračuje a nevíme proč. Už jsem udělal někde i zábrany z pletiva a pod., stejně se snaží tam hrabat.
Poradí někdo, čím to je a co s tím?
Díky. D. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2023 13:48 Gapulka – Kočka kvůli koťátku přestala chodit domů
Zdravím všechny :-)
Trápí mě naše tříletá kočička, která tráví celé dny spokojeně venku a kočkolezem chodí na pravidelné kontroly, jídlo a pomazlení. Teď jak je tma a už i zima, bývá doma téměř celou noc. Teda... byla by.
Před měsícem jsme zachránili měsíčního kocourka a od té doby kočička dospělačka přestala chodit domů. Jen na okno se najíst. Je mi z toho zle, protože začíná být zima a doma být prostě nechce.
Byla dvakrát a to zavrčela, zasyčela na kotě a pryč.
Čekala jsem, že toto vše proběhne, ale že nebude chodit domů vůbec fakt ne. Chodím za ní na zahradu, nosím dobroty a žebrám ať se vrátí domů. :-)
Je na to nějaké kouzlo? Budu vděčná za každou radu či podobnou zkušenost.

Mějte se krásně a držte nám palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2023 18:19 Dana – Uřvaný kocour
Dobrý den, prosím vás o radu. Mám ročního kocoura. Není ještě vykastrovaný. Když jsem doma a přijde tchýně řve a prská na ní. Když jsem na dovolené a chodí k nám kamarádka tak na ní řve a prská je schopný i zaútočit. Nikdy v životě mu nikdo neublížil tak nevím proč to dělá. Prosím o radu děkuji Dana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2023 17:18 michaelmisi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den ;-) , nabízím nádherný kočičí strom za velmi výhodnou cenu. Email wonartshop@gmail.com 737 886 702 Brno

Ukázka kočičího stromu


www.fler.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2020 12:32 miluska21 Re: Klára
Podle me se mu to proste nelíbi.. jako diteti kdyz vezmete hracku.. musi si na to zvyknout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 13:21 Daniela – Kocour se chová divně
Dobrý den, mám strach o kocoura, 4-5 let, během žrádla je nesvůj. Od začátku co ho mám nežerae sám a vždy u něj musí někdo být. Když dotyčný odejde, příjde si pro někoho, mňouká dokud s ním někdo nejde k misce a počká až dožere. Koucorek je z ulice, zřejmě má nějaké trauma. Postupem času se to trochu zlepšovalo. Ale od začátku března se chová víc vyděšeně. Možná jsme mu přivodili trauma, jelikož kdykoliv přijde domů má na sobě 2-3 klíšťata. Nechce na sebe nechat šáhnout. Během žrádla několikrát odejde ke dveřím a začne mňoukat, když mu otevřeme, na rohože udělá otočku a jde zpátky k misce a žere dál.
Před chvilkou jsem ho krmila,měl dožrano a odešel od misky, chtěla jsem jít ven ale on začal mňoukat, zastavila jsem a zeptala se co chce. Většinou mojí mazlíčci porůzmí a jdou tam kde vědí že je to co chtějí. Ale on mě kousnul do achilovky. Nekousnul jen stisknul. A takhle to udělal několikrát i když jsem šla zpátky dovnitř nebo ven.
Měl jste někdo podobný starosti? Vím že, jeho chování je způsobené zřejmě stresem, jen netuším jak mu pomoci a co ho vlastně tak stresuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 20:12 Klára – Kotatko mňouká když ho hladime
Dobrý den, před týdnem jsme si dovezli kotatko koupené přes internet. Vyrustalo doma v rodině s dětmi. Takže na lidi a jiná zvířátka je zvyklé. Kotatko má přes 3 měsíce. Na nás domov si zvyklo. Vesele běhá, hraje si s hračkami, kterými ji snažíme upoutat. Nechá se hladit, skrabat a tak. Ale někdy když ji vezmeme aby jsme ji dali dolu ze stolu nebo ji chceme pohladit začne kotatko tichounce mňoukát. Nevíte prosím někdo cim to muže být nebo proč to děla???
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 16:07 Naďa – Tiky hlavy
Dobrý den, prosím vás nemáte někdo zkušenost.. Přišla jsem domů z práce a muj kocour který nas pokaždy pěkně vítá je najednou nějaky divny... dva dny měl rýmu a pčikal.. ale dnes polehává a má škubání hlavy a občas jakoby šikmé oči... ale na žrádlo a vodu si dojde. šla bych hned k veterináři, ale je to celkem náročný dostat ho do přepravky a celkově mimo náš byt.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 18:44 lenka – kocour macek
macek je hodný,mazlivý.Nemá rád návštěvy,vždy se schová.Na vnuka,5let,zlostně prská.Napište mně prosím,proč.děkuji Lenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 12:28 Samhain Re: Markéta
Reaguji na příspěvek z roku 2016, ale doufám, že se mi ozvete. Ráda bych věděla, jak jste problém vyřešili. Jsme v úplně stejné situaci. Dospělá kočka s polodlouhou srstí dostala blechy, které jsme úspěšně zlikvidovali. Nicméně kočka nechce sestoupit na zem. Opustila svoje zavedené zvyky. Nechce na zemi ani žrát, ani chodit na svůj kočičí záchod. Odstěhovala se v bytě do výšek a aby nemusela sestouipiz na zem, raději nežrala a viditelně s nechutí zde vykonávala i svou tělesnou potřebu. Teď jsme jí nahoru umístili i její misky a záchůdek a je spokojená. Jen nechce sestoupit na zem. Poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 11:01 PetLover
Dobry den,mam 5 mesicniho kocoura co je u nad asi 3 mesice. Vzdy byl hodny a mazlivy. Vzdy kdyz jsem ho hladil Tak vrnel. Ale Ted posledni dobou see moc nemazli ani nevrni. Nekdy se treba schova vedle skrine a kdyz jde nekdo kolem Tak vyskoci a zacne utikat pryc. Pak nahlas mnouka takovym neprijemnyn tonem. A Tak se ptam proc ma Ted takovou zmenu chovani a Jak to spravit. Dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 18:58 Lenka – britská whiskas
Dobrý den, před týdnem jsme převzali kotě narozené koncem května, takže 5ti měsíční. Byla přes bazar. Umí používat toaletu, v pohodě žere a pije. Jenže pořád se schovává a hrozně se bojí. Když se k ní přiblížíme, tak prská a syčí. Když jí chceme vzít, tak škrábe a kouše - prostě bojuje tak, aby se vysmekla a utekla. Chodí stále přikrčeně. Než nám jí původní majitelé dovezli, tak jí den předtím nechali naočkovat a řekli nám, že je bojácná. Teď mám ale pocit, že není dostatečně socializovaná, že se jí prostě chtěli zbavit, protože to chování není normální. Má s tím někdo zkušenosti? Je možné, že se spraví? Že týden je krátká doba? Pokroky jsou totiž u ní velmi malé nebo spíše chvilkové. Děkuji za odpověď. Lenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 14:41 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Marie
je možné , že se jedná o nějaký zdravotní problém, zkuste probrat s veterinářem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2017 12:32 Marie – Kokos
Dobrý den, prosím o radu, náš 6 měsíční kocourek, zvyklí pouze v bytě, z ničeho nic ze dne na den začal být uplně jiný, divný, vystrašený, nevěří ani svojí misce....vždy čeká u dveří a mnauká, než se dostanu do bytu, večer a ani ráno se nepřišel pomazlit do postele, jako vyměněný....nevím, jestli třeba na něho něco nespadlo, když jsme nebyli doma, ale vše v pořádku,žádné důkazy:-) myslíte že je to důvod ho vzít na veterinu? Stříhala jsem mu drápky, tak doufám, že třeba není v pasti, že nikam nevyleze, netuším....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 12:10 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Gabriela
ad.1)kočka jakožto noční lovec prospí v průměru dvě třetiny dne, taže nevidím problém.
ad.2)když mu dáte syrové maso, také dlouho očuchává?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 13:51 Gabriela
Dobrý den, náš 3letý kocour 1.prospí celý den (kromě noci) nevíte proč? Zdá se mi to divné. A za 2.když mu dáme jídlo tak ho celkem dost dlouho očuchává a pak ho teprve jí. Prosím poraďte mi děkuji za odpověď. Nashledanou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 08:25 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Leona
Kočka je teritoriální šelma (jako všechny). Pokud i kastrované kočce přijde do rajonu vetřelec, bude se ho snažit vyhnat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2017 07:47 Leona – kastrovaná kočka a okolí
Dobrý den, máme kočku, dcera ji přinesla ještě malinkou, nechali jsme ji vykastrovat , kočka žije venku, přes zimu bude mít pelíšek v kotelně. Teď se ale stalo že jsem v noci zaslechli kravál, napadl ji kocour, našla jsem na verandě hromadu chlupů. Asi týden potom ( do té doby v pohodě ) přišla kočka domů a zjevně ji bolelo břicho, naříkala a nešlo na ni sáhnout. Nechali jsme ji den doma, vyspala se a byla zase dobrá. Dcera si myslí že na ni opět zaútočil kocour. Chci se zeptat, jak to je , zda opravdu na kastrované kočky kocouřu útočí a pokud ano, tak proč. Děkuji za vaše odpovědi .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 08:35 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Pyrit
No vida, konečně víte jak se chová nezávislá šelma. :-) Nepřisuzujte kočce lidské vlastnosti.
Kočky žijí s lidmi jen proto, že je to pro ně výhodné.Jsou kočky mazlící a jsou kočky kterým jste šumafů dokud neotevřete lednici... tak to je. Doporučuji si přečíst humornou knihu Nefalšovaná kočka od Terry Pratchetta. Gratuluji, máte doma nefalšovanou kočku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 09:13 Pyrit – Nevděčná kočka?
Dobrý den,
přicházím možná se zvláštním dotazem ale chci abyste jej brali vážně a ne ihned negativně. Doma máme skoro roční kočičku. Máme ji moc rádi, to každopádně, ale bohužel co zvíře to jiná povaha. Na to, že naše kočička nebude žádný mazel už jsme si poměrně zvykli. Pohladit se nechá tak třikrát za den a nejspíš jen bezprostředně před tím než dostane najíst. Jinak spíš kouše a škrábe, nejspíš sice ze hry, ale občas to vypadá spíš jako boj na život a na smrt. Kousání do achylovek už se taky stalo denní rutinnou. Je jen pár věcí které nesmí dělat, třeba skákat na linku. Sice pochopila že to nemá dělat, jelikož vždycky když na ni vyleze a půlku věcí shodí/sní nebo rozbije se už schovává, ale vesele v tom pokračuje. Ovšem i to by se dalo přežít. Ale ještě k tomu zatím žijeme se spolubydlícím je to hodnej kluk a občas chce kočičce přilepšit nějakým tím odřezkem z kuřecích prsou nebo tak. Není to každý den ani každý druhý den. ale přesto, jakmile kočka slyší spolubydlícího v kuchyni okamžitě stojí u dveří od pokoje a řve jak na lesy aby mohla za ním. Myslím, že kočičí lásku celkem znám, kdysi za dávných časů s rodiči jsme měli koček.. Ale žádná nás neměla tak málo ráda. Nenechá se pohladit, lehne si na klín jednou za týden, nelíže nás, nenosí "dárečky", nepřiměřeně kouše i škrábe. Je mi to líto protože jí dáváme co chce i potřebuje a už nevím co by se dalo s tím naším kočičím spratkem dělat.. má někdo podobné zkušenosti? sad
sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 17:11 Nikola Re: smula
Vevnitr uz byla, nechali jsme ji omylem chvili otevrenou a uz byla vevnitr. Kdyz mnouka,tak ji otevru,s tím ze prestane...nahlizi,dovnitr ale nejde. Ona celkove ma stavy, kdy strasne mnouka...nahlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 08:24 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Nikola
kmm...asi chce dovnitř... Možnosti vidím dvě:
1) pustit jí tam aby si to očuchala (bude se jí tam líbit a bude tam chtít pořád)
2) ignorovat jí a doufat že jí to přestane bavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 22:13 Nikola – Mňoukání
Dobrý den, mám dotaz. Naše kočka sedí v ložnici, kouká na skřín a u toho strašně mnouká, skoro až žalostně. Je to otravné, ještě když nevím co to znamená a proč to dělá. Dovnitř ji nepouštíme, máme tam oblečení. Děkuji za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 04:01 Andrea ... – Mainská myvalí
vzdy když přijde naka navštěva tak po ni vyjiždy chce je poškrabat ale aji pokousat dvoum babam už vyjela po nohach jenom kolem ní prosli. Vyce vyjíždí po holkach po klukach mín ale i přece taky ... Nevíte nekdo proc to dělá ????? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 08:17 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Ares
mno mladší dospěl a dělá si nároky na teritorium. To je běžné i u kastrátů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 23:43 Ares – změna chování
Dobrý večer, máme problém. Maminka chová 3 kočky, z toho jsou 2 vykastrvaní kocouři, 5 let a 1,6 mésíců. Od včerejšího rána kocouři na sebe útočí, vždy začne ten mladší. Nemůžou být v jedné místnosti, žádné zranění nenašla. Je zvláštní, že na kočku neútočí. Nevíte, co mohlo způsobit takovou agresivitu?Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 22:34 kosma Re: ina
v našem paneláku také probíhá nekonečná rekonstrukce, min.rok zase zateplování. máme kocourka a dvě kočičky (ty to zvládají celkem v pohodě). kocourek je citlivější a tak mu dáváme zylkene. je potom klidnější. určitě bych to nepodceňovala a poradila bych se na veterině. sousedce min. rok ze stresu z hluku při zateplování kocourek umřel. dnešní doba mi připadá až moc hlučná, moc klidu si neužijeme.
tak ať vám to s kocourkem dobře dopadne :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 21:41 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Ivka
Že by reakce na špatnou zkušenost zvenku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 17:30 Ivka Re: Markéta
Hezký den Markétko,hledám po celém internetu a našla jsem Váš dotaz.S naším ročním Mainským kocourkem řeším úplně stejný problém.Přišel ze zahrady a měl ranku na hlavě,kterou jsme již přeléčili,ale chová se úplně stejně,jak popisujete.Vždycky rychle přeskáče na jedno vyvýšené místo na lince,kde ho dřív vůbec nenapadlo ležet.Když ho sundám,okamžitě je tam dvěma úplně zmatenými skoky znovu.Byl to takový klidný mazel,ještě před měsícem.Nezjistila jste někde něco k tématu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2016 08:23 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: ina
Dobrý den, toho bych se nebál. Až zjistí že mu žádné nebezpečí nehrozí, bude to ignorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 14:36 ina – nervozita
Zdravím, mám starost o svého 7-miměsíčního kocourka. Bydlíme v činžáku a sousedi začali dělat rekonstrukci bytu a jak vrtají a bouchají, je to už týden, tak mi zaleze za gauč a celý den nevyleze.
Až asi hodinu po tom co je ticho. Bojím se aby to na něm nenechalo následky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 22:07 Markéta – pohyb ve výšce
Zdravím, kocour přinesl před pár dny domů blechy. Nevím, jestli to s tím souvisí, ale už nějakou dobu se mi nezdá ve své kůži, tráví méně času doma a když tu je, tak dělá zvláštní věc- drží se co nejvíce ve výšce, přeskakuje z věci na věc, na zem skočí, jen pokud je to nezbytné a rychle ji přeběhne, aby zas někam vyskočil. Jsou mu 3 roky a je kastrovaný. Má volný pohyb domů-ven. Setkal jste se s tím někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 16:37 Iris Re: Jiřina
To nepomohlo ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 16:35 Jiřina Re: smula
Jo, to jsme zkoušeli jako první....... sad :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 08:36 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Iris
mno , jsem spíše skeptický. Zkuste ji přesvědčit pamlsky, ať si vnuk vezme nějaké pamlsky a zkouší ji krmit, ze začátku ať na ní nesahá, dokud si nevybuduje důvěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 14:12 Iris – Stelinka nemá ráda muže.....
Ano, je to tak. Mojí kočičce Stelince zemřel kamarád kocour( 2 roky). A ona se povahově změnila. Nesnáší muže. Ani manžela, syna, vnuka atd. Ženy, i ty cizí, co k nám přijdou ji nechávají v klidu. Na muže syčí, seká drápky, strašidelně mručí, i když si ji nevšímají. A třeba vnuk ji miluje a chtěl by ji aspoň pohladit - nejde to. Myslíte, že je šance na změnu? Dík za případné rady. Iris :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 13:36 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Michaela
Těžko takto říct, kočky zalézají pod deku normálně.... kdyby se bály, budou naježené, budou syčet a budou mít rozšířené zorničky i na světle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 12:02 Michaela
Dobrý den,mám kočku a kocoura,bydlíme v paneláku.V poslední době se začly schovávat pod postelí a pod dekou nebo také leží u okna schoulené jako kdyby chtěly být co nejvíce od vnitřku bytu.Obřas mi přijde že mají z něčeho strach.Tak jsem se chtěla zeptat na váš názor.Děkuji předem za odpovět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 09:04 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Kateřina
jasné vymezení teritoria... v původním bytě kde byly od kotěte ho měli rozdělené. V novém si silnější snaží uzurpovat své. Kastrace vám asi moc nepomůže (možná jen sníží agresivitu), ale v tomto věku ji už doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 05:23 Kateřina – Kočky začali být vůči sobě agresivni
Dobrý den, nastal nám doma celkem velký problém máme dvě perské kočičky. Jedna má 9 let druhá 7, jsou to sestry. Přestěhovali jsme se do Německa, holky zde u bytu využívají i zahrádku. Jsou tady cca 4 měsíce, prostředí jim podle nás prospívá, ale předevčírem se začaly nahánět.. Sice je pravda, že ta starší tu mladší nemusí, ale nikdy nezaútočila. Když jsme šly spát holky se začaly rvát ( poprvé za 7 let ) a od toho večera nemůžou být spolu v místnosti. Podotýkám, že obě jsou nekastrované. Moc děkuji za každou radu

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 05:44 Luca Re: Westie
Jak vám to dopadlo? Máme velmi podobný problém... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 13:26 Bára – Závislá kočka
Dobrý den,

potřebuji poradit, mám dvouletou britskou kočičku. První rok jejího života, jme spolu žily v bytě samy. Jako koťátko na mě začala být fixovaná, naučila se sice, že chodím každý den do práce, ale jakmile jsem přišla z práce domu a nečekaně opustila byt (třeba jsem šla i jen vynést odpadkový koš) začala mňoukat za dveřmi... Asi po necelém roce se zklidnila takto naříkat přestala. Po roce našeho společného soužití, se ke mě nastěhoval přítel, toho přijala naprosto okamžitě a bez problémů. Problém nastává ve chvíli, kdy chceme s přítelem někam odjet. Zkoušeli jsme ji nechávat doma s tím, že za ní zajde sousedka, nakrmí jí a pohraje si s ní, ale strašně doma vyváděla, řvala jako tygr... Když ji dáme k někomu na hlídání, naprosto toho člověka ignoruje a nebo hůř, syčí, prská a vrčí. Naposledy teď byla u kamarádky a byl to poměrně problém, protože syčela a vrčela a nenechala na sebe ani sáhnout... Ale myslím, že je spíš neskutečně vyděšená, když jsem si ji přijela vyzvednout, byla zalezlá a schovaná za skříní, jakmile mě slyšela vylezla ven a hned se o mě začala otírat a chtěla se mazlit... Celý zbytek dne a noc, pak spala jako by snad skládala někde metrák uhlí... Uplně jinak se zase chová, když ji vozím sebou na víkend k mojí mamce... Ta má dokonce staršího kocoura, na kterého sice občas zavrčí, ale spíš to vypadá jako by na něj dorážela chtěla si nějak hrát, ten ji ale ignoruje a spíš se vždycky sbalí a odejde, když byla na hlídání u mojí sestry, která žádné zvíře nemá, tak sice nevrčela, ale zase mňoukala a to neustále... Hledala jsem po internetu různé doporučení, co s takovou kočkou. Někde jsem se dočetla, že by mohlo pomoct koťátko, že by se pak necítila sama. Ale zase mám strach, že kotě nepřijme a co pak... Jinak je vážně milionová, nedala bych na ní dopustit, Vím že mě zbožňuje, stejně tak přítele... a já zase zbožňuji ji, ale nemohu jí brát všude sebou a nebo kvuli ní přeci nemohu už být navždycky jen doma...Jsem z toho vážně nešťastná, myslím, že před každým víkendovím výletem který se má uskutečnit jsem vynervovaná snad ještě víc než čičina, protože vážně taky trpím při pomyšlení, že je někde nešťastná a navíc nepochopená, protože každý mi pak říká jak mám asociální kočku nebo že je hrozná potvora, co pořád jen vrčí, ale já ve skutečnosti vím, že jen pouští hrůzu, protože se cítí ohrožená. Poraďte mi prosím co mám dělat. Mockrát děkuji za jakýkoliv názor nebo radu, Bára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 23:21 Jane – Šialená mačka?
Dobrý večer,
cca rok máme mačku (najdúcha z ulice), bojí sa okolitého sveta, nevychádza za bránu, je spokojná s našimi tromi psami a s nami.
Ide o to, že posledné tri či štyri dni sa po nociach správa zvláštne. Na shitzu Niki, ktorá je jej najväčšou kamarátkou (škádlenie, maznanie, olizovanie sa navzájom), syčí a vrčí. Keď sa k nej Niki priblíži, mačka začne panicky behať a hodnú dobu trvá kým sa ukludní. Deje sa to len v noci, ráno je zase všetko ok, sú velké kamarátky. Stalo sa to tri dni dozadu prvýkrát, potom jeden deň ok, predvčerom, včera a dnes zase.
A prvýkrát sa to stalo, keď došla z dvora (bola sama na wc).
Čím by to mohlo byť spôsobené? Mohlo ju niečo vylakať čo pripomína Niki? Alebo z nejkého iného dôvodu? Cez deň sú ok, aj sa hrajú aj sa maznajú, ale ako sa zotmie, mačka je ako vymenená.
Ďakujem za každú radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 08:07 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Iveta
Kočka má ráda společnost u koťat, uklidňuje jí to. Každopádně s nimi není pořád, nakrmí je a umyje a když usnou jde si odpočinout/lovit/najíst se... Pokud začnou koťata pískat, hned se vrací. Problém by byl, pokud by nekojila a koťata by nepřibýrala. Denně by měla přibrat cca 15g.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 06:04 Iveta – Kočka si po porodu vynucuje pozornost
Dobrý den, včera nám kočička z venku porodila 3 koťátka (cca před týdnem k nám přišla již březí, tak jsme se jí ujali a čekali, aby porodila u nás a ne venku). Vše proběhlo celkem v pořádku, akorát, že když je kočka s koťatama v krabici, který se k ní přisají, musí být vždy někdo u ní. Pokud se jen na kousek od ní vzdálím, už jí nic jinýho nezajímá, zvedne se a jde za mnou nebo začne mňoukat a jde z krabice pryč a koťátka tam zůstanou sami. Je to u kočky po porodu normální? Nebo si jen vynucuje pozornost a v tom případě, jak si s tím poradit?

Moc děkuji za odpovědi, Iveta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2016 14:27 Venuše Re: Eliška
Dobrý den, ano mám také blahem slyntající kočky, některé mají i vystrčený jazyk. je to legrační, ale dělají to jen když je mazlím,, nebo dostanou polštářek s kozlíkem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2016 14:23 Venuše Re: Kikoska
Dobrý den, pokud máte své kočky alespoň trochu ráda, tak by jste jim měla zajistit péči v prostředí na které jsou zvyklé. Upřimě, mán několik koček a když jsem si je pořizovala, tak jsem si byla vědoma toho, že se o ně musím postarat jak nejlépe mohu a trochu se jim i časově podřídit. Vždy když odjedu, tak mám dorou kamarádku, která má klíče a kočky se postará. Rozhodně si myslím, že kočky změnu prostředí snášejí hůře a pokud jsou domácí, tak jsem přesvědšená, že venku zemřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 15:44 LenkaN – Agresivita
Dobry den,

chci se zeptat :)..mame s pritelem rocniho kocourka, ktery je uz 2 medice vykastrovany. Kastrace byla nutna z duvodu znackovani. Bydlime v panelaku. Nas kocour uz je par tydnu agresivni. Z niceho nic, bez provokace utoci, ale pouze na me. Je to velmi bolestive, utoci na ruzne casti tela. Nefunguji klasicke veci jako rozprasovac, pokarani, noviny atd..ja mu davam vodu, jidlo, cistim mu toaletu a presto utoci jen na me. Nevim si s tim rady, pred mesicem nam umrel kralik, nevim jestli to nemuze byt zpusobeno tim. Nevite nekdo cim by to mohlo byt nebo co s tim ?
Dekuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 09:33 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Karin
tohle je většinou psychický problém, může to být třeba stres. Poraďte se s veterinářem, ať vyloučíte kožní onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 13:19 Karin – škubání chlupů
Vykastrovaná kočka si velmi často škube chlupy..úplné trsy...má kvaltitní stravu, může ven kdy si vzpomene a stále takhle blbne..Pak jí to znovu zaroste, chvíli je klid a pak znovu..nevíte co s ní? Odčervená je..

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 16

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 2975x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/198?r=783