Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Váha

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Váha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 22:13 David Re: alzbetakocka
nevim jak purina. ale radsi bych si zasel za nejakym clovekem v kvalitnim kamenem obchode ne zadnej supermarket.
skoro kazdej clovek co se vyzna ve vyzive mi rikal ze purinu nikdy .. sami se podivejte do slozeni zradla. my kupujeme jedno z tech nejkvalitnejsich. a v supermarketu purina one za 125 a mate tam snad 17% psenice . primo napsano.. jaka kvalitka.. :-D to by me zajimalo co vam ti odbornici na purinaone.cz poradi :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 20:05 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Honza
standardní váha pro toto plemeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 10:26 Honza
Kocour maiský mývalí ve 2.měsících 1,2kg,ve 4.měsici 3,4kg, v 5.měsíci 4,3kg,v 6. měsíci 5,3kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 13:30 Žena alzbetakocka [1] - Výživa a chovRe: Terka
Dobrý den,
pokud její váha celkově odpovídá tělesné struktuře a je rovnoměrně rozložená, tak bych neviděla problém. V opačném přípádě bych Vám doporučila poradit se se zkušeným zvěrolékařem nebo odborníkem na výživu. Nejprve můžete dotaz zkusit zaslat do poradny Puriny One kterou najdete na těchto stánkách: www.purina-one.cz/…/. Odpověď byste měla mít do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 19:21 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Terka
některé kočičky jsou menší, pokud veterinář neschledá nic neobvyklého, proč ne... Vy máte Evropana s PP????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 07:28 Terka
Zdravím, je ještě v normálu když naše kočička, rasa Evropská krátkosrstá, váží v 9 měsících necelých 2.5 kg?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 18:32 myspu Re: Momi
Podle mě je to normální váha, ale nemůžu takhle posoudit, nejlépe to poznáš ty, pakliže se ti zdá v normě. To máš štěstí, že pochytila zrovna užitečné geny, - už umíte nějaký povel? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:56 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: myspu
No, ona není čistokrevná. Ona je pouze kříženec, ale ty geny má úplně podle této rasy. Tím myslím: Nebojí se vody, umí se naučit povel a takové různé věci... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 16:22 myspu Re: Momi
Britská kočka dosahuje váhy 4 až 8 kg, takže myslím, že je to v pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 13:40 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženci
Dobrý den,


chtěla bych se zeptat jestli je 4kg normální váha pro křížence Britské kočky. Věk 9 měsíců.
Děkuji ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2013 13:33 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Goblin
můžou mít a nemusí, je to jako u lidí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 18:51 Žena Goblin [0]
Naš kocourek (Britak) vážil pred pul rokem (tesne pred kastraci) 4,5 kg krmime ho porad stejne( mozna ted i vic) zere dobre a s chuti ale porad vazi tak 4,6kg je to normalni? Ja, yslela ze po kastraci ma sklony k tloustnuti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2012 19:37 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
bohužel u nás nezobilné granule neseženete, do EU se nedováží. U nás nejlépe vychází ACANA, ale kočky ji moc nechtějí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2012 14:59 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: smula
Díky, článek jsem už četla. Bohužel kocour nesnese opravdu ani velmi kvalitní(zrovna Animondu jsme zkoušely) konzervy ani vařené. Jak nemá ty granule s prebiotiky okamžitě má průjem s krví. Veterinář doporučil nechat to co mu vyhovuje a moc neexperimentovat. Vím, že to asi není tedy ideální ale alespoň se mu snažíme granulky namočit, aby měl víc té vody. Kouknu se do vlákna, někde jsem tu četla, které to suché je aspoň nejméně špatné a vyzkoušíme ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 10:50 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: albert
jojo :-))) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.02.2012 01:06 Muž albert [31] - Domácí kočky – R smůla
V poledne jsem našemu kocourovi otevřel konzervu - no to byla vůně, že bych mu ji hned snědl. Vzal jsem si brýle, přečetl jsem si co obsahuje ... a politoval jsem kocoura. Odpoledne manželka přinesla lahůdkové párečky, tentokrát ne od řezníka z pultu, ale ze supermarketu, pěkně zabalené. Vzal jsem si brýle a lupu a přečetl si co obsahují ... a záviděl jsem kocourovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2012 22:28 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
hlavní je to, že krmíme masožravce rostlinou stravou. Ale jsou tam i jiné problémy. Kočka přijímá většinu vody z potravy - v suchém krmivu žádná není,
kočka neumí zpracovat uhlohydráty, v přírodě dostane v potravě max. 5%, v suchém krmivu je 30% atd.
Suché krmivo má být doplněk ane základ. Zkuste kvalitní konzervu Bozita či Animonda

Pro detail si přečtěte článek:
kocici.net/clanky/88-vime-jak-krmit-svou-kocku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 21:21 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: smula
Můžu se zeptat, mimo téma, co je tak špatného na suchém? Náš kocour nic jiného nesnese, má alergii. Jak sní i "blbou" vařenou rybu nebo kuře, má strašnej průjem. Jemu vyhovuje suché s prebiotiky a hlavně bez pšenice. Přijde mi že to je jako u člověka co musí bezlepkovou dietu. Jen se ptám, protože by mě zajímalo, co by dělal majitel u takového případu. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 19:13 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: lenka
hlavně omezit suché krmivo na minimum. Krmit jen dvakrát denně, konzerva, syrové,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:22 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe:
Jak říkám, radila bych veterináře. Jinak krmit krmivem pro kočky s nadváhou, na internetu se podívat co by to bylo za značku, a přesně podle tabulek u žrádla, žádné přilepšování. Chudák, už vidím, jak se mu to líbí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:22 lenka Re: Piky
jo děkuju ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2012 17:20 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: lenka
Tak to vidím na ráznou dietu, aspoň o 3-4 kg. A pro jistotu bych zašla za vetem aby poradil jak a co žrát - pokud má normální nadváhu. A rovnou bych ji nechala vyšetřit, jestli v tom není i něco jiného než přejídání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:19 lenka – lenka
jo a ještě aby zhubnul ja to mám udělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:14 lenka – lenka
Je to domaci kočka kratkosrsta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2012 17:09 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: lenka
Záleží na tom, o jako rasu se jedná. Náš britský kocour váží ve dvou letch 7kg a něco málo navíc.Druhý o rok mladší má 5 a půl kilogramu, takže ani u stejné rasy není stejná váha :-) Největší jsou snad mainské mývalý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:07 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: lenka
Co je to za plemeno? U některých velkých koček by to normální bylo. U obyčejné domácí, je tedy pěkně tlusťoučká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:02 lenka – Lenka
Chtěla bych se zeptat jestli je normální,když 3letý kocour váží 9,5kilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2011 22:45 Žena Bobeška [2207] - Domácí kočky
Můj kočičák v devíti měsících vážil pět kg, pak začal mít kocouří touhy a začal hubnout. Když měl 4,3kg vetka řekla nekompromisně kastrace a teď po půl roce od kastrace má svých pět kg jako dříve. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 21:42 Žena Piky [1360] - Polodlouhosrsté
No náš Artuš váží v necelých 9 měsících ještě víc než u Koblížka - skoro 5kg, ale zase se musí brát, že je to velké a těžké plemeno(bengálská s mainskou). Já být vámi tak to tak moc neřeším, jestli se vám ale kočka nezdá zeptejte se veterináře. Pokud ale normálně žere a nehubne, nebo naopak moc netloustne, nechala bych to být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 19:41 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: jarmila58
no zhruba by mělo kotě přibrat cca 90 - 100g za týden.Tady je orientační tabulka od Hillsu:

www.petscorner.com.my/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 17:47 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: smula
A nejake rozmezi pro domaci kocky kratkosrste? Nevim kolik by melo vazit prumerne kote treba ve 3 mesicich nebo pul roce pripadne uz v roce?? :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 16:49 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: jarmila58
existuje pouze váhové rozmezí pro určitá plemena, ale není to směrodatné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 12:11 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – Vaha
Dobry den, existuji nejake tabulky nebo neco jako prumer vahy kotete-kocky v urcitem veku? Dekuji Jarca

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 295x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/192?r=32