Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Jednu nebo dvě kočky

 

NápovědaFórum » Chování koček  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jednu nebo dvě kočky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2020 09:54 miluska21 Re: LuciLucinka
Máme kočku jen jednu ale kamarádka měla 2 a ze začátku to byl docela problém. Ale asi záleží na povaze té kočky, některé jsou hodně majetnické jak píšeš a jiné míň ale pořád je to šelma a hlídá si svůj prostor. Když vychytáš plemena která se snesou tak by to asi šlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 22:20 LuciLucinka – Snesou se doma 2 kočky? + strava
Zdravím, s přítelkyní máme kočičku asi 3 roky starou, rozhodli jsem se koupit ještě jednu taktéž britskou a taky s PP. Docela se bojím, že se za začátku nesnesou. Naše kočka je velmi majetnická, žárlí i na naši fenku kavalíra. Máte s tím nějakou zkušenost? Ještě by mě zajímalo, jaké granule byste doporučili? momentálně krmíme Whiskasem, ale už jí moc nejedou, takže chceme změnu k něčemu kvalitnějšímu. Předem děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:17 Mira – Dve kocky.
Fotka k příspěvku Tak jsem se rozhodl ,ze take napisi. Kocku mame 4 roky ,je to takova hrabenka. Po vanocich nekdo vyhodil kocoura asi 5-6 mesicu. Kocour k nam prisel kdyz jsem se s manzelkou vratili a otevreli vrata na zahradu. Vubec jsme o nem nevedeli.Mame to tam celkem vsechno utesneny kvuli hrabence ,protoze kolem domu vede silnice. Tak ,aby neutekla.Porad jsme slyseli mnoukani ,ale kocourek nikde, druhy den vylezl od te doby je u nas,nazral se a hned domu na gauc a spat. Po debate jsme usoudili ze si kote nechame.Je to tri tydny hrabenka, mnauka(jmeno) teda nemusi ,kdykoliv to jde tak mu jednu placne sice si nekdy jako hraji ,ale hrabenku to prestane bavit.Zerou vedle sebe v pohode obcas syci hrabenka. K nam se ma normalne ,spi se mnou v posteli. Akorat v noci je to frcak ,manzelka ma dost melky spani a tak mnauk putuje ob den do obyvaku ,chudak. Byt to na me putuji oba, protoze on uz mnouka a nechce byt sam. Jinak malej mnauk se po nasi hrabence strasne opici ,dela vsechno co dela ona.Ale ona ho furt obchazi a vyhyba se mu az mi ho je lito.Vidi v ni mamu. Doufam ze se to spravi a ze budou kamosi jak ctu tady ,akorat to asi bude chtit vic casu. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 14:19 Dana N. – Dvě kočky nebo kočku a kocourka?
Ahoj, mám doma kočku-Cherry, která porodila 3 koťata - 1 holčičku a 2 kluky. Chceme si jedno kotě nechat aby Cherry nebyla doma sama. Nyní řešíme zda si nechat holčičku nebo kocourka?? Nevíte jak spolu vychází matka se synem nebo matka s dcerou? Co je lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2016 15:04 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Kamila
mno, to vám nikdo nezaručí. Proč zrovna tato plemena?? Britky či Ragdoll jsou v průměru celkem netečná plemena, která mají ráda svůj klid. Kočky až na vyjímky nejsou k sobě společenské pokud spolu nevyrůstaly. Většinou se jen snášejí. Vždy je to risk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2016 05:14 Martina Re: Jana
Proboha,vykastrujte je!! no no
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 10:33 Kamila – druhá kočka
lidi poradte... máme dvouletého vykastrovaného kocoura který se nechce mazlit,možná tak minutu za nějakou dobrotu.Ale jinak je na nás závislák . Když jdu do vedlejšího pokoje tak musí hned za mnou prostě ocásek. Chtěla bych k němu pořídit kočičku britku nebo ragdoll ještě nevím, ale mám strach jak ji přijme náš kocour ale myslím že by mu prospělo, že není sám když jsme v práci. Co myslíte? Podotýkám že když mu nehážeme hračku k aportování když chce on, tak nás za trest kousne a uteče...bojím se aby na novou kočku nebyl zlý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 13:38 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Martina
moc spěcháte, musí se rozkoukat, vyznačit s teritorium a to chvíli trvá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 14:29 Martina – Prosím o radu
Zdravím a moc prosím o radu - mám tak trochu opačný problém.... Máme 6ti letého kastrovaného britského kocourka. Je to flegmouš, moc se nemazlí (jen když on chce, tak si přijde), jinak si vystačí spíš bez lidí. Byl zvyklý nejdříve na život s Britskou kočkou, potom s kocourem něvským. Poté zase žil s námi sám. Rozhodli jsme se (aby nebyl sám) pořídit mu rok a půl starou kastrovanou holčičku Ragdoll (původní majitelé se jí museli z rodinných důvodů vzdát). Včera jsme pro novou holčičku byli, v původní rodině bylo vše čisté, kočička se mazlila jak s původními páníčky, tak i s námi (s novými páníčky). Převoz do nového bytu proběhl v pořádku, bez kňučení a s mazlením (lehla si synovi na klín a mazlila se s ním). V novém bytě se s námi hned mazlila na posteli, jenže pak zjistila, že tam je kocourek a od té doby na nás ta nová kočička syčí, prská, vrčí, dokonce mě i sekla a seká po nás. Někdy se nechá hladit a vrní, někdy přijde sama a lehne si ke mě, ale jak ji začnu hladit, začne vrčet a má tendence po mě sekat.
Náš původní kocourek ji přijal moc mile, byl zvědavý, chtěl ji přivítat a očuchat (on nevrčel, nesyčel)...teď kolem ní chodí obloukem.
Myslíte, že si nová holčička na nový domov a na nové páníčky zvykne? Je pořád někde zalezlá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 11:27 yanna Re: katka
Předpokládám, že už se vaši kocourci skamarádili. U nás to trvalo týden, než mi přišlo bezpečné nechat kočičku (starší) i kocoura společně. Dodnes byli velcí kamarádi. Najednou začal kocour kočičku až přehnaně prohánět. Kočička má rok a kocour 8 měsíců. Kočička se v jeho přítomnosti očividně bojí a straní se ho. On ji o to víc hledá... trvá to asi týden, tak jsem zvědavá, jestli ho to přejde, nebo budeme muset už kastrovat. Chtěla jsem počkat do roka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 19:05 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: katka
Chce to nechat volně běžet, oni se spolu srovnají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 11:35 katka – seznamování
Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak postupovat při seznamování dvou kocouřích koťat (obyčejné kočky evropské). Prvnímu kocourkovi jsou asi 4 měsíce, je u nás od malého kotěte, sice už uměl sám žrát, ale od mámy šel brzo, protože byl ve špatném stavu (majitelé se jich chtěli zbavit co nejdřív, byl zablešený a měl nemocné oči). Dali jsme ho do pucu, ale proto má asi trochu agresivnější sklony, drápky naštěstí nevytahuje, ale snaží se při hře zahryzávat do ruky. když to začne dělat většinou ho odložíme a nevšímáme si ho. má ale spoustu energie. chtěli jsme mu pořídit bráchu, aby si vybil energii jinde, s tím, že seznamování půjde snáz, když jsou v podstatě oba ještě koťata. Máme druhý den doma (možná je ještě teda brzo na to vyšilovat, třeba se to zklidní samo, ale nechci něco pokazit) nového kocourka. prvnímu se snažíme věnovat víc pozornosti, hladit ho, netrestat ho (když jsme je oddělili, tak ačkoliv zůstal ve větším prostoru se vším, co potřebuje, tak se vymočil mimo záchod, což běžně nedělá). na kotě neustále útočí, napadá ho, i když myslím, že taky nepoužívá drápy, ale hryže a kope. druhé kotě je asi klidnější typ, sice se statečně brání, ale asi je to pro něj docela stres. máte prosím nějaké rady, jak staršího kocourka zklidnit? jídlo jim dávám dál od sebe a hlídám, aby se najedli oba dostatečně. když jde menší na záchod, tak musím většího držet a zabavit, aby na něj neskákal i tam. když si s nimi hraju s provázkem, tak se přestanou soustředit na sebe, ale většinou jen na chvíli, než mladší vleze staršímu nějak blbě pod nos....děkuji za jakékoliv rady a zkušenosti, případně uklidnění, že se to časem zlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 18:49 Dáša Re: smula
Děkuji za Vám za odpověď. Vím, že jsou to kočky a mají svůj režim -ale spíš mě zaráží, že je to záležitost jen posledních pár dnů. Doteď spali až do doby, než někdo ráno vstával- třeba i do 9 hodin. :-) Jinak mají otevřeno i v noci všude (kromě pokoje syna) - takže prostoru mají opravdu dost a spí si, kde zrovna chtějí (ale bohužel pro nás nejčastěji právě v ložnici) Navíc dokáží ztropit opravdu pěkný kravál -takže nepomůžou ani zavřené dveře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 09:34 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Dáša
4 ráno je běžná doba kdy kočky vstávají a blbnou. Zavřete si do ložnice a nechte jim zbytek bytu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 05:47 Dáša – 2 kočky v domě
Dobrý den,
máme doma 1,5 roku kočičku, je vykastrovaná, na zahradu chodí jen občas - na vodítku. Před více než dvěma měsíci jsme si vzali ještě kastrovaného ročního kocourka (bengál.). Pomalu jsme je na sebe zvykali, když jsme v práci, oddělíme je - každý má pro sebe asi 3 místnosti. Jakmile je někdo doma, mají přístup všude. Občas se honí -ale nevím, jestli si hrají nebo je to ujasňování pozic. V noci spí s námi v ložnici. Problém nastal posledních pár dní, kdy kocourek vstává ve 4 ráno a prohání kočičku. Vzbudí tím všechny a nikdo už nemůže spát. Zkoušela jsem je oddělit, ale mňoukají a nelíbí se jim to -takže spát stejně nejde.
Neumíte, prosím, někdo poradit? Až doteď nebyl problém s nějakým nočním nebo brzkým ranním řáděním....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2016 08:49 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Jana
Kocouři jakožto samci jsou teritoriální, pokud nechcete kastrovat, nelze mít bez následků na jednom teritoriu dva samce.... No jsem zvědav zda změníte názor, až budou oba značkovat...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 14:09 Jana
Nevím si rady, asi před rokem začal k nám na zahradu chodit černý ,dospělý mladý kocour, byl divoký, ochočili jsme si jej tak, že se nechá pohladit, krmíme ho...ale do domu si jej nebereme... v létě jsme si pořídili malého tříměsíčního kocourka, ještě před dvěma měsíci si hráli, teď nového kocourka Mikina vyhání, ten se bojí přijít domů, jak se přiblíží, tak jej hned napadne a pere se s ním. Mikin uteče... jelikož je to náš mazílek, přespává někdy i doma, jak potřebuje, velice jsme si na něj zvykly, tak nevíme jak se zachovat, jestli přestat starého kocoura krmit a vyhánět jej? Oba kocouři jsou nevykastrovaní, a nebudeme i kastrovat...děkuji za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 19:08 Žena Elma [4] - Domácí kočky
Fotka k příspěvku Neztrácejte naději, uvidíte, že nakonec si budou rozumět. Taky jsme měli obavy, 2-3 dny byly krušné, kocour na nově příchozí kotě "vrčel", syčel a choval se i k nám odtažitě. Ale jakmile se nám je podařilo čím dál víc zapojovat do společných her, po týdnu byli kámoši. Dnes už jsou spolu dva měsíce a je dojemné, jak spolu spí zamotaní v klubíčku, vzájemně si čistí kožíšky a jejich hry na hoňku a schovku neberou konce. Starší kocour už vyžaduje méně pozornosti než dříve. Takže za nás dvě kočky DOPORUČUJEME potlesk a držíme pěsti ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 09:43 Laufass Re: smula
snazime se s ni byt ale treba v noci kdyz jdeme spat tak ona je v kuchyni a on jak je maly tak je s nami a nechce se mi ji tam nechavat celou noc tak jsem vcera zavrel dvere a kocourka nechal v kuchyni a ji dal k nam ale ani si k nam nelehla a pak i zacla u dveri mnoukat ze chce pryc :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 08:25 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Laufass
buďte trpělivý, většinou si za měsíc zvyknou. Každopádně pozornost věnujte oboum. Když k vám kočička nejde, běžte vy k ní, sedněta si k ní. Nemusíte jí hladit pokud to nechce, ale buďte chvilku u ní, čtěte si třeba knížku.
Krmení musí dostávat oba současně.
většina koček si na ostatní zvyne, ale jsou i solitéři. Určitě nemůžete hned čekat, že si spolu budou hrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 08:06 Laufass – Seznámení koček
Zdravím,
vim ze na toto tema uz je toho tu dost a i na internetu je plno clanku ale vcera jsme si privezli cca pulrocniho kocourka k nasi cca dvoulete kocicce...kocicka byla vzdycky mila a zlaticko a nikdy jsem ji nevidel zaprskat at jsem ji delal cokoliv...az do vcerejska. Kocourka jsme v prepravce polozili do pokoje a ona hned zacla prskat tak jsme je chvili nechali a pak jsme mu otevreli prepravku...kdyz to zkratim tak kocicka na nej prska vzdycky kdyz jde okolo uz druhy den a mozna si ho necha pustit trosku bliz ale to je mozna jen nejaka moje vnitrni predstava protoze chci aby se meli radi...on k ni obcas skoci ze si chce hrat a ona odskoci a zasyci...i pres to ze je o dost vetsi nez on tak se ho porad boji ale on si chce jen hrat...kdyz jsme ji dali tasticku tak on se k misce hned vrhnul a ona odskocila a ani mu treba nedala facku (samozrejme jsme ho od misky dali pryc)...co me ale zere vic je ze je porad v kuchyni v rohu na svym mistecku a k nam vubec nechodi protoze je s nami v mistnosti kocourek, neni vubec mila, nelibi se ji kdyz ji hladime a nechce si moc hrat...jediny na co ihned reaguje je las** a ten honi hned jenze i on a jakmile se k sobe dostanou tak hratky konci :/...navic druhy den hned ma prujem (asi ze stresu)..budu ji sledovat jestli pije...mame maly byt 1+1 a chteli jsme aby kdyz tam nejsme si mela s kym hrat...planujeme koupit v nejblizsich mesicich velky byt a tam by se mohli hezky prohanet...kazdopadne se bojim ze uz nam nebude nikdy verit a nebude s nama kamaradka (mozna ani ne kdybysme ho vratili)...taky me napadlo koupit Zylkene aby se ji zklidnil stres treba :(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 17:21 D. Re: Elma
Ahoj. Já z vlastní zkušenosti mohu říct, že si čičiny většinou zvyknou, ale asi to každá prožívá trochu jinak. Já ke své roční kočce pořizovala trochu odrostlejší kotě, kocourka (ukázal se být poměrně dominantní). Dnes, po čtyřech letech společného soužití jsou bezva dvojka, mají se rádi a jsem ráda, že jsem se tak rozhodla, ale začátky byly krušný. Nechci strašit,protože ta moje číča je poněkud neurotik, ale nový přírůstek nesla dost těžce, přestala se mnou úplně komunikovat, asi po dvou týdnech se objevila první loužička, a pak očůrávání bytu (moje oblečení, místo, kde jsem seděla atd.)Demonstrativně mi třeba načůrala na pyžamo přímo před mýma očima a tohle trvalo asi další dva měsíce. S kocourem po nějakém čase už normálně fungovala, ale se mnou se začala zase mazlit asi až po půl roce :-/ Bylo to fakt hodně nepříjemný. Teď čekám miminko, tak se děsím, že by se tohle čůrací šílenství mohlo opakovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 19:50 Žena Elma [4] - Domácí kočky
Dobrý večer, pročítám diskuzi a vypadá to, že vždy si nakonec na sebe dvě kočky zvyknou. Má někdo zkušenost, že si starší kočka na kotě nezvykla a museli jste kotě dát/vrátit zpět? Plánujeme pořídit kotě k dvouletému kocourovi a během 14 dní volna ( mezi svátky ) kočky pohlídat, aby si zvykli. Co myslíte, podaří se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 13:34 Žena alzbetakocka [1] - Výživa a chovRe: TerisSs
Dobrý den,
seznámit ji s jinou kočkou nemá moc smysl, protože vždy je potřeba dostatek času, aby si na sebe zvykly.
Myslím, že spolu budou lépe vycházet, když jí pořídíte kocourka. Pokud nechcete mít koťátka, doporučuji vykastrovat ještě před seznámením. Po kastraci je dobré pro zachování váhy přejít na krmivo pro kastráty, aby kočička nepříbírala na váze a snadněji se vyrovnala s hormonálními změnami. Ohledně krmiva Vám mohu doporučit Purinu One Sterilecat. Pokud kočičku nevykastrujete, soužití je téže možné, jen počítejte s koťátky. Varintu 2 kočiček bycch příliš nedoporučovala, ale také je možná. V kombinaci dvou různých plemen kočiček nevidím zásadní problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 13:33 Žena alzbetakocka [1] - Výživa a chovRe: zvedavka
Dobrý den,
po kastraci vždy chvíli trvá než si na,sebe kočky opět zvyknou, je to jak přivést domu novou kočku. Také se může stát, že si na sebe zvyknou, ale už nebudou takoví super kámoši jako dříve. Doporučila bych Vám, abyste nechala vykastravot i nmladší mladší kočku. Vyrovnáte tím nerovnováhu v dominanci, protože jedna má teď navrch. Kdyby problémy přetrvávaly a vztah mezi kočičkami by byl hodně napjatý, určitě bych Vám Vám doporučila konzultaci s veterinářem. V online poradně Puriny One odpovídá zkušená veterinářka, která má i vlastní chov, tak si myslím, že Vám může určitě dobře poradit. Poradnu naleznete zde: www.purina-one.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 13:33 Žena alzbetakocka [1] - Výživa a chovRe: Flash
Dobrý den,
Doporučila bych Vám pořídit druhého kocoura nejlépe také vykastrovaného, aby si na sebe rychleji zvykli a jeden by nebyl dominantnější než druhý. Také z mé zkušenosti k sobě jdou lépe kočička a kocourek. Také ale to nemusí být 100% pravidlem, nevykastrované kočky na vykastrované kocoury mohou pěkně syčet. V každém případě si myslím, že nového mazlíčka je nejlepší míti od koťátka. Začátek budu trochu náročný, ale po nějakém čase si na sebe zvyknou. Určitě uděláte pro současného kocourkaa dobrou věc, že bude mít parťáka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2014 08:05 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Flash
no tady jde o to, jestli se kocour cítí osamělý či ne. Britské či perské kočky jsou pověšinou flegmatici a nejsou extra společenští (co se jiných koček týče). Vzhledem k tomu, že kocour je již v mrzoutském věku, doporučil bych spíše mladou kočičku, tak do jednoho roku. Adolescenti bývají většinou přijímáni s věším úspěchem, než dospělé kočky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 19:49 Žena yl246 [5] - Domácí kočkyRe: Flash
Raději dalšího vykastrovaného kocoura, kdyby to byl/a nevykastrovaný kocour nebo kočička nebo vykastrovaná kočka, rázem by se ze staršího kocoura stala úplná nula a ten/ta nový/nová by mu lezl/a do žrádla, pelíšku, zkrátka by se mu to asi moc nelíbilo.Takže vykastrovaného kocoura. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 23:58 Flash – Starsi kocour
Ahoj .Mam kocoura 6 let/brit.kratkosrsty/.Nemohu se rozhodnout, zda poridit dalsiho kocoura/kocicku.Je kastrovany ,klidny,hodny, ale nevim zda mu tim neuskodim.Chci hlavne dalsiho kamarada pro kocoura...Muzete poradit zda kocoura/kocku ... diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2013 22:38 Žena zvedavka [37] - Domácí kočky – Máma a dcera
Máme doma dvě kočky. Jsou to kočky bytové, ale mohou kdykoliv ven. Je to máma a dcera. Do vykastrování maminy bez sebe kočky nedaly ani ránu, stále se mazlily, chodily spolu ven i domů, spaly schoulené do jednoho klubka. Po kastraci se z maminy stala dáma. Z hravé kočky máme doma hraběnku, nejraději je rozvalená před krbovými kamny nebo v posteli. A hlavně sama. My jí hladit můžeme, dcera Mouryna ne. Mourynu k sobě máma Kája nechce a všemožně jí dává najevo, že toto teritorium je její. Mouryně stále nedochází, že máma Kája už na žádné hraní není, že chce hlavně svůj klid a nerušit kruhy. Kája má na mazlivou a dovádivou Mourynu vztek, sem tam jí uštědří pohlavek a je ráda, když se jí klidí z cesty. V dětství jsme doma také měli dvě kočky, tedy kočku a kocoura, snášeli se zcela bez problémů. Naše dvě kočky se snášejí, jen když je mezi nima dostatečný prostor. Kája začíná být na Mourynu přímo alergická. Jsem skutečně zvědavá, jak se bude jejich soužití dál vyvíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.10.2013 16:22 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Hlavně na vesnici si lidí myslí, že starat se o kočky znamená tak trochu úchylku majitele. sad
Moji sousedi už si zvykli, že tři kočky na ně hledí z okna, že když zavolám Honzíku,přiběhne většinou i Ferda a že když jsem v práci, tak holt po vesnici neběhají.Ale stejně si asi myslí, že jsem trochu praštěná :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2013 15:35 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Ahoj,

musim se podělit o dnešní zážitek, ze kterého mě málem trefil šlak. O víkendu jezdíme na chalupu k tátovi i s čičinama, obě ovočkované, odčervené, frontlinované, čisté, čistá toaleta, krmivo hills, no už mě trošku znáte, takže nemusim rozepisovat.

A tatík si přinesl kotátko se svrabem a s všenkama a vrazil mi ho at se staram, ale, že ho bude mít přes noc ve sklepě, kotěti není ani měsíc, našel ho na hřbitově, dostalo najíst, že má pupek větší než je samo, dostalo napít a prospalo se (v Terezčině pelíšku) a za ním je cestička všenek... Vysvětluji, že musí na veterinu, odčervit, odblešit, že musí vynášet ve sklepě kočkolit a dostalo se mi informace, že mám zase v pátek přivést papání, že veterinářka se uvidí a že kočkolit počká do pátku.

Achjo...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 14:15 Žena TerisSs [0] - Domácí kočky
Zdravím, chtěla bych se zeptat... mám kočku Kitty už má 6 let je to normální číča z ulice... Našeho psa moc nemusí (nemá ráda žádné psy) s kočkama do kontaktu ještě moc nepřišla.. Jenže.. chci se odstěhovat od rodičů i s Kitty a pořídit si druhou kočku (Ragdoll)nevím jestli samce nebo samici.. Co bude lepší pro mou kočku Kitty? Taky mě napadlo, že bych Kitty seznamila s kočkou kamarádky abych věděla jak reaguje na jiné kočky.. Jenže ta už je taky dospělá a myslím, že by reagovala jinak na kotě a dospělou kočku.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 08:20 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Katha85
My jsme si na počátku července přivezli domů taky nové koťátko, oba se zpočátku neměli rádi, syčeli na sebe, ale během 3 týdnu se skamarádili. Kamarádsky se perou a hrají si spoli na honěnou hop Je to švanda je pozorovat. Minule mi oba dva polámali květiny a páníčka se pak na ně zlobila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 20:42 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Katha85
Hodně trpělivosti a chovat se o oběma stejně, nikoho neprotěžovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 06:30 Žena Katha85 [174] - Domácí kočky
Ahoj,

za pár hodin si přivezeme k tomu našemu zlobidlu tříměsíční kočičku a kromě toho, že se na ní moc těším začínám být nervozní, aby se spolu zkamarádili, máte nějaké rady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 10:47 Žena evik [224] - Domácí kočky
Dobrý den, já bych taky radila další kočičku určitě. Koťátka jsou hravá, určitě si spolu budou taky hrát.. Ten smutek bych řešila dočasně nějakým uklidňujícím přípravkem,-jen na krátký čas, teď existují i přírodní ne moc chemické přípravky :-) -vetrerinář poradí. Držíme palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 21:23 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: OtoVel
je to smutné a je mi to líto :-(
Těžko radit, každá kočka je jiná, jedna se s ostatními kamarádi hned a jiné to trvá a je nervózní...Ale myslím si, že pokud je kastrovaná a hledá svoji sestřičku, tak by ji nové koťátko mohlo pomoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 20:51 OtoVel – Smutiaca macicka - prosim o radu.
Fotka k příspěvku Dobry den, chcem poziadat o radu skusenych chovatelov ako mame postupovat v nasom probleme.

v 05/2012 sme si do domu priniesli dve male maciatka ktore mali necele 3 mesiace, obycajne z dediny od jednej pani, ziadne cistokrvne. Na dalsi den pribudol aj pes, fenka ktora mala 2 mesiace. Riesili sme to takto aby sa od malicka vsetci znasali a zili s nami v pohode v jednej domacnosti... To sa nam podarilo, spolu spavaju, hraju sa, jedia z jednej misky bez problemov. Pred dvoma dnami rano macicky vysli von ako kazdy den ale vratila sa uz len jedna. Stratenu sme hladali, volali, nic. Uz druhy den po nej nie je ani stopa. Chceme verit ze sa vratia ale kazdou hodinou sa viac a viac snazime zmierit s tym ze uz nikdy nepride. Je nam velmi smuto, obe macicky, sesticky sa neskutocne spolu vyhrali, spolu chodili von, nahanali sa, zili. Teraz Masa, ta co nam ostala strasne smuti, stale sestricku hlada, vysedava na ich spolocnych miestach, nema sa s kym hrat, nahanat v tme.

Urcite chcem dalsiu macicku ale nevieme ako a kedy to je najvhodnejsie. Chceli by sme aby sa nasa terajsia macicka (kastrovana) s novim maciatkom rychlo spriatelila. Aby sa neobchadzali na dva metre ako u susedov, maju dve macky ktore su nie rovnako stare a prinesene v rozdielnom case a tie sa neznesu. Da sa to nejako cielene riesit? Existuje nejaky cas kedy smutok nasej terajsej macicky pominie a je ochotna prijat nove male maciatko do svojej blizkosti? Co poradite. Vopred dakujeme.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 10:22 Žena evik [224] - Domácí kočky
Taky mám kočičku s kocourkem a mají se rádi :) Určitě doporučuji dvě kočičky, není jim smutno, když odejdete :-). A ani vám nebude líto, že jí necháváte samotnou, když někam odcházíte. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 16:31 Lucka
Ja rozhodne doporucuju dve. My jsme si teda poridily dve kocici sestry i kdyz s odstupem zhruba tyden kdy jsme se rozhodovaly jestli vzit i druhou a nelitujem i kdyz vzdy kdyz pridem domu to vypada jak po valce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2012 19:53 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Snížek
My máme kocourky dva v rozmezí 1 roku. Mají se tak rádi, že jeden bez druhého nevydrží ani návštěvu veta, tak chodíme s oběma společně ano ano Jo a ten starší Brutus dělá mladšímu Máťovi mámu ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 18:14 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Fotka k příspěvku Tak my už ze dvou kocourků dorostli do kocourků tří. Máme ani ne dvouletého dospěláka, 7. měsíčního juniora a tříměsíční kotě. Kotě přijal ten starší prakticky ihned když viděl, jak malinkatý je, juniorovi to trvalo asi dva týdny než pochopil, že ten malý štuclíček není hračka, ale živé zvíře. Dnes jsou to kámoši všichni tři a dovádějí společně. Na jídle se to ani tak moc nepozná, i když 3 porce granulí a konzerv je přeci jen znát, kde se to pozná spolehlivě, to je kočkolit. Tam je opravdu potřeba kompletně měnit co tři dny, i silikonové, a mít toalety minimálně dvě. U třech kocourků ale už zůstaneme. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 15:17 CyborgCat
Fotka k příspěvku Moc dobře vzchazi s kočkou i psem Don sphynx. Jsou to velice inteligentní kočky s úžasnou povahou. My máme dvě kočičky. Poprvé jsme si pořidili Nefertari, ta s nami byla 4 měsice a pak jsme si pořidili druhou aby Nefertari nebyla sama doma, když my nejsme. A ani jednou jsme toho nelitovali. Je to furt to samé, akorat 2x vice jidla spořebují. Máji se rádi : ) i když teda někdy se hádaji ale neni to nadlouho : ) tak ze pokud to jde tak stopro si pořidte druhou kočku a nebo kocoura )) P.s. - právě se nam narodili koťata:) pokud chcete tak se na ně mrkněte - www.facebook.com/… potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 22:56 Žena Boo [35] - Domácí kočky
Ahojda, chci se zeptat, jak povětšinou vychází kocour s kocourem? Chtěla bych si k Bouvímu pořídit ještě kocourka, tentokrát s PP asi bengálce nebo siamskou čičinu, Bouví je sameček lehkého rázu, dům si střeží a ostatní kocoury moc nemusí, ale né zase až tak že by se pořád pral to zase né, ale má tu respekt už v tak brzkém věku tak se ptám, jestli si na kotátko zvykne, nebo ho bude neustále komandovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 14:59 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Nó - ono to má dvě stránky.

jsem tedy rozhodně pro více kočiček, máme dva kocourky, rok a půl je ten starší, 4,5 měsíce kotě. Když byl ten první sám, byl jiný. Více si hrál, dováděl, blbnul. Kotě z něho udělalo jeho rodiče, které vše učí, dovádějí spolu, koušou se, perou, olizují, mazlí, takže ano, je to lepší. Ale chceme-li dát tomu staršímu kočičákovi prostor, je dobré, když si muž vězme kotě do jiného pokoje a starší kocourek si najednou nemusí hrát na rozumného učitele a dovádí s hračkami ostošest tak, jako dříve.

U nás proběhlo setkání celkem v poklidu, malý byl naježený, Bobešek, pan domácí flegmatik, si jej sotva všiml. Do týdne to byla oboustranná láska jako hrom. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.09.2011 20:09 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Maruška
Mno... já jich mám šest a jde to i když to občas skřípne :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.09.2011 10:51 Maruška Re: Melisa
Určitě dvě.I když je jedna a jste pryč,tak je jí smutno a čeká jen na vás a když se jí něco stane,tak je to taky horší.Ta druhá vás z toho dostane a pak si zvykne na další kočičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   05.09.2011 20:15 Žena Melisa [34] - Domácí kočky – 2 kočky
Taky jsem pro dvě, když to jde! My jsme měli velký štěstí.
My kočičku pořídili zcela neplánovaně, předtím sem chodilo sousedovic kotě - děsně hodnej kocourek. Je jen asi o 3 měsíce starší.
S naší vypadají, že jsou naprosto šťastní, jeden bez druhého ani ránu.
Když jsme byli na dovolené, hned se zdejchl a vypadalo to, že je pryč, naštěstí se našel a když tu má slečnu tak se drží doma. V jednom kuse si hrají, honí se, loví se navzájem a vyjídají obě rodiny. :-)
Vůbec si nedovedu představit, co by ty kočky samy celej den dělaly. Takhle je tu živo a je to sranda. Lepší než telka! Jsou to komici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.09.2011 16:19 D.
Dobrý den, já můžu přidat svoji zkušenost. K naší roční kočičce jsem si pořidíla kotě, 3měsíčního kocourka a ze začátku to tedy bylo peklo. Kočka na mě byla naštvaná, že na sebe nenechala ani sáhnout, začala očůravát veškeré moje oblečení, ať čistě vyprané nebo někde odložené, gauč na místě, kde sedávám, pyžamo, spodní prádlo... dokonce mě přímo před očima. Teď už je vše v pořádku, ale opravdu trvalo skoro čtyři měsíce, než se vše vrátilo do normálu a čičina mi "odpustila" a začala se zase mazlit. Jinak kočičáci se skamarádili docela rychle, asi během 14 dnů a teď jsou super dvojka. Už bych neměnila, dvě kočky jsou rozhodně lepší než jedna, ale asi bych je doporučila pořizovat současně. A taky záleží na povaze kočky, jestli máte doma rozmazleného jedináčka, je dobré se obrnit trpělivostí. Paa

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Chování koček • Zobrazeno 539x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/170?r=53