Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Chicco

 

Nápověda
Články » Chicco 

Jednoho dne v zimě jsme jeli na výlet a o auto se otíral malý hubený mourek. Považovali jsme ho v první chvíli za tlustou kočku z venku žijící na stráňce za barákem, ale za minutku jsme poznali, že to není ona. Děti kocourka samozřejmě muchlovaly, málem jsme ani nevyjeli. Další den večer jsme se vraceli a kocourek stál u dveří do paneláku a mňoukal. My jsme ho pomazlili a šli domů. Děti celý večer přemlouvaly a brečely, jaký je to chudinka ubohý. To jsme věděli i bez nich, jenže byla otázka, jestli se kocourek neztratil nějakému milujícímu páníčkovi nebo paničce.

No a další den jsem se podívala z okna a byl tam, takže bylo rozhodnuto. Šla jsem pro něho a za okamžik tu byl. Mazlil se dokonce i s mladším synem, kterého se naše kočička Chiquita ,kterou jsme měli dříve než Chicca, bála. Na začátek jsme mu dali dvoje kapsičky a to byla chyba. Kocourek hltal, cpal se až se mu za oušíčkama, které měl zamořené roztoči, dělaly boule a měl z toho hrozný průjem. A to hltání a průjmy (teď jsou ale slabé) po kapsičkách mu zůstaly. Nazvali jsme ho Tobyas, podle kocourka, kterého jsme chtěli, ale majitelka si to rozmyslela a pro kocourka se nejelo.To byl ukvapený nápad dětí a ani se mně nezeptaly, co si o tom myslím, hned se celým bytem ozývalo: "Toby,Tobíku,ťuťu,čičí!" Pak se vrátil manžel, vzali jsme kalendář a změnili mu jméno na Chicco (Španělsky kluk).

Večer děti nechtěly do postele. Všichni chtěli být s Chiccem. Ráno se jelo ke zvěrolékaři. Ten mu našel roztoče, dal kapičky, pasty, prášky, injekce a kdoví co ještě. Chudákovi Chiccovi jsme honem koupili vlastní pelíšek a záchod ... Čikča poctila, po umístění na  místo, pelíšek vetřelce Chicca několikerým počuráním a syčením na nový přírůstek. Na čele pak měla dlouho vrásku (vážně, byla zamračená), dokud se nespřátelili.

Po nějaké době se z Chicca stal zdravý, svalnatý kocourek (není tlustý,"jenom" 5-6 kg), Chiquita se s ním spřátelila a zmizela jí vráska. Později jsme Chicca nechali vykastrovat. Zvládal to mnohem lépe než Chiquita (u které to vypadalo, že normálně umře, nicměně u koček je kastrace větší operace než u kocourů), ráno už měl zase svou obvyklou chuť k jídlu a běhu, spoustu elánu a mazlil se jako dřív. Chiquita se na něj však dodnes zlobí, že jí přebral její přezdívku Čikouš.

Z knížek jsme zjistili, že je to jednoznačně křížený habešák. Vzhled i povaha souhlasí - vždyť je mazlivý,ochotný,učenlivý... akorát nemá habešskou barvou, je to moureček. Je to náš největší mazel ,miláček, zlato, drahoušek - no zkrátka jsem MOOOOC ráda, že jsem se stala jeho mamíííí.

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 2x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 03.03.2014 Upraveno: 24.03.2014 Přečteno: 25x

Schválili: holisek **** 08.03.14 • smula ** 25.03.14 • Jarka ** 25.03.14

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Zábava
07.09.2013*****Můj den na chaloupce23x
01.07.2013*****Já a kastrace20x
23.06.2013*****Jak se Sheila ztratila20x
23.01.2011*****Kulíšek a já...II126x
19.05.2013*****Halo, tady Ferdík0x
02.07.2011*****Co to bylo za ránu ?44x
26.11.2011*****Berulie a babiččino kanape.29x
11.10.2012*****Jak se stal zázrak25x
26.05.2013*****Jak jsem byl ztracen a zase nalezen22x
12.09.2011*****Smutné kočičky Nítěnka a Myšinka hledají nový domov34x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 0 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
Další články tohoto autora
Žádné další články

© KOCICI.NET - http://kocici.net/clanky/142-chicco