Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Kočka a pití

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kočka a pití
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2018 11:07 Gabina – Fontánka pro kočenu
Máme kočičí fontánku pro kočenu - www.zooo.cz/…/. Stačí jí a je spokojená a já pořád nedoplňuju vodu do misky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2016 16:36 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: alca
prosím nešiřte bludy, kočičí trávení není způsobilé zpracovávat mléko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.09.2016 14:26 alca Re: tomasek
Nas kocourek pije prevarene mlicko s prevarenou vodou, zadne problemy nema, neni pravda, ze kocka mleko nesmi. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 23:31 nella Re: Piky
mam taky nemocnou kocicku tak uvidim jestli to pomuze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:05 adilat – Kašlou na ni
Tak jsem koupila fontánku pro kocoura Damiána a pro čivavu Arinku, postavila ji na místo, kde stála silně opotřebovaná konvička na zalévání kytek ze které doteď oba pili - na fontánku zatím kašlou a pijí z misek. Doufám, že někdy dostanou rozum a fontánku vezmou na milost. ne

Viděla jsem, že Damián tam pít chodí ale Arinku jsem ještě nepřistihla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 15:18 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Vendaasek
ono když bude mít žízeň, si vodu najde. Nechte v každém pokoji misku s čistou vodou a ideální je pořídit fontánku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:14 Žena Vendaasek [0] - Krátkosrsté a somálské – POMOC
Zdravím! Mám problém - mám dvou měsíční kotě a původní majitelka mu dávala mléko a nechce pít vodu.. Snažím se alespoň mléko ředit vodou, ale on to pozná a nechce to.. Nevím co dělat, díky za rady!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.10.2013 22:39 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: toni
Kočkám se mléko nedává, mají pít čerstvou vodu. Mléko zůsobuje střevní potíže :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 20:36 toni – mleko
ahoj....chtela bych se vas zeptat,dneska nase cica dostala mleko z lednicky(omylem)a jak tak koukam mleko bylo ruzove!kouknu a ono ji teklo z nosanku krev!!!to snad nemohlo byt z toho mleka??????????mam uplne spatne svedomi!!hned na to to prestalo ale stejne:-((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 17:59 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Edit
To stejně dělá i naše kočka. No, většinou pije jazýčkem, ale tohle dělá taky :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 16:42 Žena Edit [1] - Domácí kočkyRe: Ola
Na tom něco pravdy bude. Naše kočky pijí zásadně všude jinde než z misky vedle žrádla. Naše Elča ta je legrační v tom, že nepije jazykem, ale vždy si z tlapky udělá misku nabere vodu a vylíže ji z tlapky. Akorát vždy děsně nacáká. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 12:31 Žena Ola [32] - Domácí kočky
Nám se moc osvědčilo mít nádoby s vodou v různých místech bytu. Četla jsem, že kočka nepije tam, kde uloví něco k snědku a tak že se voda nemá dává přímo vedle krmiva. Máme nádobky asi na 3 - 4 místech, které už kočky znají a ze všech misek pijí. Podle WC mají pitný režim zcela v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 21:49 Žena petrab [90]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 15:41 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – Pítko ProPlan
Dobry den, nevedel by nekdo kde sehnat pitko ProPlan? Na zoohitu uz neni... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 19:15 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Ždaňaři
jojo ale samostatne neé.. i kdyz je propagacni aji vymyslet neco podobneho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 16:55 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálskéRe: jarmila58
Jen podotknu to pítko se dostává jen NĚKDE v obchodech a nebo na internetu při nákupu Pro Planu jako BONUS - zdarma je to propagační materiál od fi.Purina. Teoreticky by se to nemělo prodávat,ale dostat jako bonus.Ale už to asi není moc aktuální.Možná náhodou to pítko ještě někde bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 15:16 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Snížek
I ja jsem to hledala na internetu ale nic.. :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 12:47 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: jarmila58
Také jsem to různě hledala na netu a nějak nikde jinde nenašla. Přitom je to vážně fajn a kočky se u toho vyblbnou. hmm Byla to náhoda, Pro Planem krmíme, brala jsem dva balíky a pítko bylo ke každému, proto máme dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 11:47 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Snížek
Skoda ze to nejde koupit samostatne... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 10:36 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Fotka k příspěvku Ne, ne, ta pítka nemají zdroj energie. Jen nádobka, hubička a dole miska. Voda z nádobky odtéká do misky hubičkou asi 20 minut, kočky to baví, pijí z obou. Proces není cyklický. Tím to i kočky neomrzí, protože třeba za dvě hodinky doplníme nádržky a kočky se opět baví. Perpetum mobile obyčejně mňouky brzy znudí, chce to pauzu. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 10:18 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: jarmila58
No podle toho co psal/a Snížek, tak určitě na baterky. K čemu by jim byla pítka na elektřinu, když se automaticky vypíná, jak píše. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 10:08 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Snížek
Aha, no nasla jsem to.. ale tak nevim zda jsou na baterie ci do elektriky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 09:47 Žena Snížek [520] - Domácí kočkyRe: jarmila58
Kupovala jsem je na zoohitu, pítka byla jako dárek ke granulím Pro Plan. Samostatně jsem ale prodávat neviděla. :-(
Jsou šikovná, kočky pijí jak z misky, kam voda odkapává, tak z hubiček, odkud teče. potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 09:02 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Snížek
Co to je za pitka? Kolik stoji??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 08:28 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Fotka k příspěvku Kočičí mléko dostávají naše kočky jen občas, hlavně v horku, kdy jsme chtěli, aby více pily. Fontánku nemáme, protože když odcházíme automaticky se vypne celý elektrický okruh v bytě (čipová karta na vstup do systému), kočky pijí docela hodně, ale osvědčila se mi i pítka (viz foto.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 14:37 Žena Ani [57] - Kočky domácí, Evropské kočky a kříženciRe: Monika
Já Julince někdy dám trochu bílého jogurtu, ale jen olíznout obal. Jinak mléko vůbec nedostává, ale někdy ji ve zvěráči nějké mlíčko pro čičiny koupím. Např. od Gimpet nebo Dein Bestes. potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 14:18 Monika – Mléko kočce?
Fotka k příspěvku Od chovatelů vím, že kočka mléko NEMÁ dostávat. Pokud chceme OBČAS kočce dát mléko, tak jen PLNOTUČNÉ anebo nejlépe trošku SMETANY. Opravdu jen výjimečně a trošku, aby neměla průjem. My dáváme na zpestření zakys. smetanu, pribináček, tvaroh se smetanou od firmy Ehrmann.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2012 14:03 Žena Markiit [1216] - Domácí kočkyRe: Monika
Taky máme fontánku a je hodně poznat, že Mikýška pije více než jen z misky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.10.2012 13:45 Monika – PITÍ kočky
Fotka k příspěvku kočky jako prapůvodně pouštní a polopouštní zvířata pijí vesměs velmi málo, proto je dobré pořídit na podporu pití fontánu. Většinou je tekoucí voda láká a pijí z fontány rády. Hodně koček rádo pije tekoucí vodu z kohoutku...
Přidání 1-2 čajových lžiček vody (obyčejné nebo ochucené – kuřecí vývar, voda z tuňáka) do jídla má stejně pozitivní účinek, jako použití vodní fontány.
My můžeme fontánu jedině doporučit, dnes je velký výběr fontán, my mámě plastovou Cat it 2l (2roky), jsme s ní spokojeni, čistímě a vodu vyměňujeme 1x týdně, přes týden jen doléváme. Je tichá, musí se ale dolévat, pokud je v ní méně vody, je hlučnější. Přidali jsme i časový spínač, takže třeba v noci, kdy vím, že několik hod. spí, fontána nejde.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 13:57 Žena Maartinkaa [63] - Polodlouhosrsté
Souhlasím :-) Kočičky smí mléko, ale jen to pro ně speciálně upravené - kočičí :-) Kravské jim je akorát přitíží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.10.2011 23:38 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
Prolétli jsme rychle chytré stránky a přepsali jsme pro vás všechny proč dávat či naopak nedávat mléko.

Až si domů přinesete koťátko. Otázka!!Jak mám nakrmit svého kočičího mazlíčka?
To je jedna z prvních nejdůležitějších otázek.Každá kočka má mlíko ráda a je šťastná, když jí její páníček mističku mlíčka tedy i rohlík přidá,aby se najedla.
Je ale v pořádku, když po jeho požití trpí průjmem? Odpověď zní ne, v pořádku to rozhodně není, chyba však není ve vaší kočičce.
Mléko kočkám velmi chutná, ale v jejich těle chybí enzymy, které zpracovávají laktózu obsaženou v mléce a působením žaludečních šťáv se tak mléko v žaludku srazí a stane se nestravitelným. To způsobuje řídkou a silně zapáchající stolici, některé kočky mohou po požití mléka trpět i bolestmi bříška.
Kočky jsou schopné strávit jogurty nebo kyselé mléko (Pozor! Kyselé mléko není mléko zkyslé, kočkám nepodávejte staré nahořklé zkyslé mléko.
V naší společnosti je vžitá představa, že kočka má dostávat mléko. Opak je však pravdou. Po šestém měsíci věku kočka ztrácí schopnost strávit mléčný cukr, laktózu, která jí pak může způsobit problémy se zažíváním. Pokud však má kočka mléko ráda, může dostávat speciálně upravené mléko pro kočky.

Kočka musí mít neustále k dispozici misku s čerstvou vodou.Pak-li,že nemá přístup k vodě(minimálně 2krát děnně čerstvou do mističky) a nepije vodu.
Kočka mívá problémy s močovými a ledvinovými kameny.

Pěstujte kočce doma trávu a nebo kupte v květináči Kočičí trávu, jejím okusováním si PROČISTÍ ŽALUDEK.

A další rady se dají najít,přečíst a můžem potvdit i z vlastní zkušeností.

Kamarádi Ahojík !!!!! kluci kočičí Kuba a Tom ahoj ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2011 22:25 Maruška Re: holisek
Naprosto souhlasím
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2011 21:06 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Kočka by mléko pravidelně pít neměla, pouze občas jako chuťovku. Jinak ta umělá, jo, nic moc. A úplně na rovinu viděli jste lva nebo geparda pít mléko a navíc třebas s namočenou houskou, jak to někdy majitelé koček dělají. Já teda ne, zůstávám u toho, že kočka je MASOŽRAVEC. Vzpomínáte co s nedávno stalo, když krávy krmili masokostní moučkou - byly potom šílené. No a taková šílená kočka jo???? No to by byla bomba smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2011 14:21 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
Fotka k příspěvku Kravské mléko není VHODNÉ pro kočky - nedokáží ho strávit a mívají z něho průjmy!!! (to se dá dopátrat na internetu proč není vhodné.Nebudem to přepisovat.)Chcete mít pokakaný byt,dům ....atd.a nadávat!
A kotě za to nemůže.............................................................................

Částečný přepis od SOMALI.:Existují mléka určená přímo pro koťata - Vital Milk od Walthamu, Beaphar, mléko od Gimpetu... Je jich hromada a složením jsou kočičímu mléku nejpodobnější.
I když je to kravské mléko(nebudem to zdůvodňovat proč lze použít) Tatru - neslazené kondenzované mléko s alespoň 7% tuku (a to v tomhle věku drobet naředit - maximálně 4:1 mléko:voda), kočičí mateřské mléko je tučnější a 1,5%, co dostává teď, je dost málo.
To dá za pravdu každý slušný kočkař.Dále o mléku a koťatech,kočkách si člověk dočte zde ve Fóru i na internetu.
A jestli je to pro Lumpinku tak už ho pomalu nemusí jen jako doplněk k junior granulím,kapsičkám a jiným výživným krmení pro koťata.Jsou vyživnější jako MLÉKO!

Jinak dospělé kočky by už měli k mléku mít přístup pouze k vodě.

Dodatek: Naši kocouři dostávají mléko Pozor jen jako mls a za odměnu. Za jak dlouho? Naši kocouři ho dostávají jednou za.... čas ... v neděli a jak se říká malou štamprdli.
A ještě co člověk to jiný názor.A člověk si stejně vybere z rad jen to co mu právě teď pasuje.

Zdraví Kuba a Tom kluci kočíčí ahoj ahoj ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 11:31 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – Mléko..
Dobry den, chtela bych se zeptat jak dlouho smi kote pit mleko a v jakych davkach je dobre ho podavat? Slysela jsem ze pro kotata je nepostradatelne a pry je to i "uvnitr" cisti. Ale nikde se neni mozne dozvedet jake davky se maji podavat. Dekuji J.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 12:32 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
ďakujem za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:17 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
Nám teraz veterinár odporučil urologický čaj, ale nechce piť doteraz mal vodu a veľa pil rád pije :) má rád vodu :)a preto či neviete o nejakej vode čo mu neublíži :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 18:32 Žena Majuska [258] - Perské a exotickéRe: Maruška
Nie je to zvláštna otázka vzhľadom k tomu že náš kocúr má z vody z vodovodu kamene. A dávali sme mu už aj dojčenskú vodu, aj iné takže už nevieme :) a mlieko nepije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2011 10:58 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Majuska
Artuš a Cipísek taky pijou jen vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2011 10:22 Maruška Re: Majuska
Dost zvláštní otázka.Mléko je i jídlo a většina koček má po něm střevní potíže.Každý živočich přeci pije vodu a protože kočky málo,tak jsem jí vždy přidávala do kapsiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 20:52 Žena Majuska [258] - Perské a exotické – Voda :)
Čo dávate svojim mačičkám na pitie? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 18:18 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
Fotka k příspěvku www.zoohit.cz/…
Máme ji více jak rok je bez probémů, samozdřejme každá taková věc není bez čištění a doplňování čerstvé vody. Musí se to čistit!! Kočky mají chloupky a také to mají vedle granulek a krásně si zvykno napít po jídle a tak nějaké odrobinky upadnou do vody a tak alespoň min jednou týdně vyčistit!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2011 21:12 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Majuska
Dobrá je www.zoohit.cz/…
naše kočky jí používají bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 13:19 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
no snáď napíše niekto kto túto našu dilemu rozlúšti :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 11:57 lucifirekzraje Re: Majuska
No právě :-D Proto jsem chtěla vědět názory, na co si dát bacha a který jsou dobrý :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 11:17 Žena Majuska [258] - Perské a exotické
aj ja rozmýšľam už istý čas, že prejdem na fontánku, ale zatiaľ máme misky. :) nevieme sa rozhodnúť akú fontánku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 10:28 lucifirekzraje – fontána
Ahojky,lidičky jaké máte zkušenosti s fontánami na vodu? Už delší dobu přemýšlím zda do toho jít nebo ne. Jaká se vám osvědčila - nebo jste zůstali u normální misky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 10:29 Žena Melisa [34] - Domácí kočky
Ještě jinde. Kdybych psala - krmte kočku jen obden, ušetříte, tak bych to chápala. Nevadí, každý jsme nějaký, jen jsem měla potřebu to říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 20:08 Žena Melisa [34] - Domácí kočkyRe: holisek
Holísku, pořád mi dáváš negativní palce, v čem je problém? Ať koukám, jak koukám, nevidím na svých příspěvcích nic závadného... Já bych si rozmyslela, než bych něco takového dělala... hmm
Na druhou stranu, dělá-li ti to radost a zachováš si tak duševní zdraví, já to unesu. ;-)
Létu a palcům zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 19:46 Maruška Re: Piky
Mě a jiným lidem se osvědčilo přidávat teplejší vodu do konzervy.Můj veterinář takto krmí i své kocoury.Moje kočka se fontánky bojí.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 374x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/281-kocka-a-piti