Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Stelivo

 

NápovědaFórum » Péče o kočku  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Stelivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:58 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Akinomka
Ja bych to nejspis namichala a postupne naucila na nove... Do uplne celeho noveho nemusi chodit.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:32 Akinomka – Jak na to stelivo přejít??
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o radu, jak přejít ze starého steliva na nové? Nejdříve to míchat dohromady? Opravdu si nevím rady a již zítra budu muset začít.

ps. Jde o přechod z Mikeše na Cats Best Nature Gold
(mám krytý záchod a dlouhosrstého kocourka osm měsíců starého)

Děkuji velmi moc moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 13:39 Žena Snížek [520] - Domácí kočky
Fotka k příspěvku Vyzkoušeli jsme bentonitová i silikogelová a ono je to jiné, když je kočka jedna a když je jich víc. Při těch dvou našich rošťácích se jednoznačně osvědčil silikogelový Magic CatClin, ačkoli ale uvádějí, že jedné kočce vydrží dva měsíce, tak 8 litrové balení těm našim dvěma měsíc nevydrží. Kupujeme dvě balení najednou a máme je asi na pět týdnů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.01.2012 22:02 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: holisek
my máme Molly, je to vlastně zverlit vyráběný pod značkou Intersparu. 79 Kč za 10kg a pro 6 koček spokojenost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2012 21:17 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
My používáme nehrudkující Cat san, je super, vybírá se celý týden jen tuhá stolice a zhruba po týdnu (a dvou kočkách) se vyhodí komplet. A skoro ani nesmrdí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2012 21:11 Žena Bobeška [2207] - Domácí kočkyRe: Lilith
:-) Já ho používám také, vlastně já ne, jen Bobeš smich Osvědčil se mi už u Bobeše I. Když byl Bobeš II. malý zkusila jsem tzv. perly, ale nedají se denně čistit jako hrudkující steliva. I cenově je to nezanedbatelný rozdíl. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2012 20:25 Žena Lilith [78] - Domácí kočky
Já osobně preferuji starého dobrého Mikeše. Akorát dámy, pořiďte si nosiče, bo tahat se dom s desetikilovým pytlem dá zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 13:15 Maruška Re: Majuska
Tesco má docela výběr a různé cenové relace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 16:34 Žena Majuska [258] - Perské a exotickéRe: Maruška
aj mi kupujeme s tesca cloueda zas 1,17€ a sme s ním veľmi spokojný má 5kg :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 14:17 Maruška Re: jarmila58
Nemám,ale myslím,že je všechen hrudkující na stejném principu a korát jsou to jiné firmy.Já kupuji v TESCU 5kg za 17 KC a jsem s ním velmi spokojená.Je to to samé jako Benco z Alberta,ale tam stojí 54KC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 08:49 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: jarmila58
Nemám... vyzkoušejte a poreferujte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 18:03 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – Zkusenosti?
Dobry den, mate nekdo nejake zkusenosti tady s tim kockolitem???
cm.aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 21:44 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Ždaňaři
Dekuji za rady.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.12.2011 19:53 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálské
Řekla bych, že jak který. My používáme Biokat's natural a Bio kat's micro fresh.Míchám to tak v poměru 2:1 a sypu tam toho asi do 3/4.Protože jsem doma, hrudky vybírám průběžně přes celý den.Bezvadně hrudkuje.Když toho ubude,asi o polovinu, jednoduše jednoho nebo druhého přisypu.Celý obsah mněním cca po 3-4 týdnech.Jsem s ním nadmíru spokojená a to jsme vyzkoušeli mnoho jiných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 09:37 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – Kočkolit
Dobry den, chci se zeptat jak dlouho vydrzi prumerne kazdemu kockolit a kolik je ho vhodneho dat do toaletky?? Dekuji J.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 19:25 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: Piky
Jojo je to Lumpinka... :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 13:54 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: jarmila58
Tedy hadr, to jsem ještě neslyšela. Pokud to chcete kvůli zápachu doporučuji něco jak Happy Cat stelivo. Je vysoce absorbční a absolutně nepáchne. Jen je trochu dražší, ale zase dlouho vydrží. Narozdíl od standardního steliva je bílé a připomíná křemínky, nebo silikon. Ale my s ním máme zkušenost negativní, kocourum se nelíbilo a raději chodili jinam, dávají přednost přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 20:26 Maruška Re: jarmila58
No tak to neví.Kočky chtějí hrabat.Než byl kočkolit,tak jsem jednou zkoušela natrhanou buničinu.Výsledek,čůral na koberec.Musí jako solitérní šelma zahrabávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 18:57 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočkyRe: smula
prave se ptam zda nekdo nema nejake zkusenosti? treba nase Lumpinka si spis oblibila latku! Uz od malinka ji to ucili a tak ji to zustalo, prave tu hadru nejak ani nezahrabava... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 17:57 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: jarmila58
kočky od přírody potřebují své výkaly zahrabat, jak to chcete udělat na podložce???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 15:23 Žena jarmila58 [269] - Domácí kočky – Absorbční podložky
Dobry den, chci se zeptat zda nekdo ma zkusenost s absorbcnimi podlozkami misto pisku v kocici toalete? Predem dekuji za odpovedi. Jarca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2011 21:15 Žena poklad [125] - Domácí kočkyRe: Ždaňaři
palec potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.05.2011 21:18 R Muž PavelKuTo [2603] - Krátkosrsté a somálskéRe: poklad
Opisuji od Pokladu a presně to samé a máme dva kocůry.Používáme Biokats Natural a nikdo by neřekl, že u nás žijí kocouri!!!!!!! palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2011 20:56 Žena poklad [125] - Domácí kočkyRe: ambipet
Zkus kvalitnější kočkolit. Používám Biokats Natural a nikdo by neřekl, že u nás žije kocour.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2011 20:46 Maruška Re: ambipet
Podle mě Mikeš bude smrdět vždy,jeliukož nesaje a musí se vysypat celý obsah.Já používám sací,hrudkující a i kamarádka má víc koček a cítit nic není.Musí se to 2xdeně vybrat.Lulany i hovňasy.Pak stačí jen dosypat a 1x týdně vymýt záchodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 13:54 ambipet
Linda napsala: ahoj vsem,

nase kocicky sice vzorne pouzivaji zachudek, presto je byt neustale vice ci mene citit. Zatim pouzivame kockolit Mikes, zachod máme krytý s dvirky a filtrem. Mate zkusenost s treningovym programem Litter Kwitter, pomoci ktereho se kocky uci pouzivat lidske WC?
kote-stene.cz/…

Diky za rady :)L.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 22:03 Maruška Re: Slávka56
To zám a nebo mě něco zmáčkne a já pak hodinu hledám na počítači jak to spravi.Minule mě převrátila celou stránku.Nebo lehne na nohy a je jí upně jedno,že mě mrtví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 14:16 Slávka56 – Re: Maruška
A dobrý taky je, když jedna spí třeba na skříni a v noci manželovi skočí na břicho, tak to má taky hroznou radost.:)

A to ani nemluvim, když jdu k počítači, tak mi leží na klávesnici a chce se mazlit, to nenapíšu ani řádku a musím se s ní mazlit jinak nedá pokoj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 16:45 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské – Re: Slávka56
Catsan nehrudkuje, proto se neodstraňuje, když kočička močí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 11:11 Maruška – Re: Slávka56
No jo my bez sebe ani neusneme a když chce jít spát a já něco dělám,tak neustále pro mě chodí a mňouká,abych si šla lehnout.Někdy jsme z ní task spocená,ža se to nedá vydržet a brní mě ruce.Prostě má ze mě hovník. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 10:14 Slávka56 – Re: Maruška
Renatko, s těmi mými miláčky jsem taky jedna bytost, hlavně večer když jdu spát, všechno se to naskládá k nám do postele. Manžel musí obětovat svůj polštár, protože Čertíček bez něj jinak neusne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2011 20:04 Maruška – Re: Slávka56
Děkuji,tak to se mě nevyplatí.To bych projela v benzínu.Jinak jsem Renata.Maruška je moje Kočinka,ale to nevadí.My jsme jedna bytost. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 09:14 Slávka56 – Re: holisek
aha a ten Cat san je takové to bílé stelivo, že? A to taky hrudkuje? Já mám jednu bílou kočičku a teď jí kupuju "Benko v bílém". Ale pořád se mi to zdá drahé to co jste psala...To je hrozné jak všichni vydělávají na těch kočkách, že?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 09:00 Slávka56 – Re: Maruška
Paní Maruško, jezdím si do Prunéřova nebo přímo do Obrnic, přesné adresy jsou na jejich webovkách <a href="http://www.steliva.cz."s rel="nofollow">www.steliva.cz. Ale zjistila jsem, že ty 40kg pytle dávají jen registrovaným útulkům a přes jejich zaměstnance. Tak jestli tam někoho znáte, tak se domluvte s tím člověkem. Já za ty léta co tam jezdím se znám s jednou paní, tak to asi píše na sebe. Ale ty Benka vám prodají stoprocentně...A v květnu když je každoročně v repre ta výstava koček, tak Keramost tam je taky a ty steliva mají také za výhodné ceny, tak si je kupuju ještě tam...Jo a taky tam mají kolo štěstí, tak se mi podařilo vytočit jedno stelivo zdarma potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 08:48 Slávka56 – Re: smula
No mít šest koček to už je fakt luxus ano Zejména jestli je rozmazlujete jako já ty moje potvůrky. Tak jestli vám to stelivo vydrží déle, tak je to jedině dobře...Já jsem ráda, že mě vyhovuje to Benko...Opravdu si myslím, že i hodně dělá to kolika rukama to stelivo projde, někde jsem viděla jak to stelivo nakládají a pěkně s ním házeli, takže pak když si to koupíte v krámě, tak je to víc prašné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 20:28 Maruška – Re: holisek
No cenově je to srovnatelné a z Benka vybírám taky jen kopečky lulanců a hovňasy potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 20:00 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálské
Ahojky, my používáme Cat San v modrém balení, jezdíme pro něj do Německa a 20 litrů vyjde na našich 240 kč a vydrží dvakrát déle než Benco a vybírají se pouze tuhé extrementy. Čili je to pro trochu líné páníčky. :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 16:01 Maruška – Re: Slávka56
S Benkem jsem také spokojená a jen se ptám kam pro něj jezdíte?Cena je taky super. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 13:46 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Slávka56
No řeknu to takhle: mám momentálně šest koček a 1Okg Molly mi vydrží dvakrát déle než Benko
či Mikeš. A to nemluvím o prašnosti a pohlcování zápachu (zrovna u toho to platí dvojnásob). palec
pokud máte jen jednu či dvě kočky pak to skutečně vyhovuje, ale nad tři už to nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2011 12:45 Slávka56 – Re: smula
Tak já jsem s ním spokojená a to už několik let...Jezdím si přímo do závodu, takže s tím pytlem manipuluje méně lidí a tak vůbec nepráší...A navíc teď mají i Benko v bílém a vše je za výhodné ceny. 10kg pytel koupím kolem 55Kč a beru i 40kg pytle když mají a to za 130Kč. Takže nemám potřebu zkoušet něco nového. A když ty kočky máte třeba tři tak 90Kč za 10kg pytel bych určitě nedala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 09:39 R Muž smula [884] - Polodlouhosrsté – Re: Slávka56
Je na každém, co mu vyhovuje. Mě Benko vyhovovalo před 7 lety kdy bylo opravdu z kvalitního
materiálu, což dnes už neplatí. Nejlepší v poměru cena/výkon se mi jeví stelivo Molly z Interspáru(10 kg za 89kč) - což je vlastně stelivo Zvertlit vyráběné přímo pro Interspar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 07:25 Slávka56 – Stelivo Benko Plus
Fotka k příspěvku Dobrý den,

chtěla bych doporučit stelivo pro kočičky Benko Plus. Mám tři kočky Mirunku, Micku a jednu bílou kočku Mášu. Už pár let používám Benko Plus. Je to cenově dostupné a hlavně si pro to přímo jezdím k výrobci do Keramostu v Obrnicích, kde ceny jsou opravdu nižší než v obchodech. Koupím si toho více najednou. Navíc pro tu moji bílou Mášu beru Benko v bílém, kde bílé stelivo ji nebarví packy. Když se povede, prodají mi i stelivo ve 40kg pytli. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 20:27 Placka – Re: Eliška
Jj, děkuji, o Zverlitu jsme také uvažovali, ale nakonec jsme zkusili to od Brit Care a zatím jsou kočandy celkem spokojené, tak doufám, že jim to vydrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 18:22 Žena Eliška [54]
my používáme Zverlit růžový - nejjemnější a jsme naprosto spokojeni. Je neparfémovaný (ale jsou i parfémované druhy). Navíc pokud by kočence nevyhovala zrnitost, dělají ho v několika různých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 18:44 Placka – Re: Petra
Děkuju moc. Nerada bych koupila něco, co by naše kočandy odmítaly... Když už mám více ohlasů na Brit Care stelivo a s převahou těch pozitivních, tak jdu do toho. Vyzkoušíme a uvidíme. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 16:56 Petra – Brit Fresh
Brit Fresh je neprafémované stelivo, Fresh jen značí frsh prostředí v oklí a je fakt že fakt funguje. Je jemný a nepráší a nesmrdí. My jsme ho našli na www.dobrekrmeni.cz a jsme spokojený. Jak s tím krámem, tak se stelivem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 18:51 Placka – Re: Daniel
Právě potřebuji stelivo, které je jemnější a jsem ráda, že s výrobkem od Brit Care máte dobrou zkušenost. Jen jsem se chtěla ještě zeptat, jak je to s parfemací u tohoto výrobku? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 10:13 Daniel
Je nejlepší, co jsme zatím vyzkoušeli.. akorát ho jdu hledat po netu, protože v obchodech ho nemají, měli jsme ho přímo od veterináře.. Skvělé je na něm, jak jemné je.. dokonale obaluje a hrudkuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2010 14:28 Žena pavlina [4] - Domácí kočky – Re: poklad
Taky mi kočky vynáší písek na packách. Hrudky vybírám ráno a večer a pokaždé to kolem bedýnky zametu a když jdou na velkou tak taky. Zabere mi to ani ne 5minut denně a mám klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 20:46 Placka – Stelivo Brit Care Fresh
Nedávno jsem pátrala po novém stelivu, protože to stávající je nevyhovující a kočička už na něj nechce chodit a našla jsem stelivo od Brit Care Fresh. Nemáte s ním někdo zkušenosti?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Péče o kočku • Zobrazeno 1260x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/201-stelivo?od=101