Přihlaste se a využijte web naplno KOCICI.NET »

Kočka a rýma

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci » Infekční nemoci 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kočka a rýma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 13:45 KarinKari – Rýma u kočky
Vezměte kočku k jinému veterináři. Zda žije doma, či venku přitom vůbec nezáleží, bakterie se mohou ke kočce dostat i prostřednictvím vaší obuvi, takže je přinesete domů. Rýma se zhoršujícími příznaky, která trvá takto dlouhou dobu může vést k trvalým následkům, narušení důležitých funkcí organismu a může končit tragicky. Až se uzdraví, dejte kocourka očkovat, očkování je nutné každý rok obnovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 10:15 Adriana – Rýma u kočky
Dobrý den, moje 11letá kočka má už asi 3měsíce rýmu. Nejdříve jsem to nechala tak, s tím že jsem si říkala, že rýma určitě brzy přejde(jako u lidí)Když začala mít rýmu hustší, vyfrkává bílý, lehce nažloutlý hlen, šla jsem na veterinu.Dostala Summamed sirup(tablety do ní nedostanu), při užívání těchto ATB navíc dostala průjem. Po dobrání jsem ji vzala na veterinu znovu, chtěla jí pichnout 14denní injekci antibiotik, to se mi ale nelíbilo, protože když z předešlých měla průjem, tak do ní cpát další...Ještě by to prý mohla být alergie na něco...Tak jí píchla kortikoidní injekci. S tím, že do týden by mělo být líp(pokud by se jednalo o alergii) Zlepšení žádné... Zmínila ještě možnost nějaké sondy do čenichu,ale to nedělá u sebe, poslala by nás prý jinam. Kočku jen poslechla, koukla do tlamičky,na čenich, zvážila ji a to bylo vše. Mám ji jen v bytě, do styku s jinými zvířaty nepřijde, žere normálně, vylučování je už také v pořádku. Jak byste postupovali dále? Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 22:30 Petr Re: Piky
Piky napsala: Tomu tedy říkam "pan veterinář". Je to jeho práce tak s tím snad musí počítat ne? Tedy to by mi zvedlo mandle. Já byla nedávno s mojí mainkou u veta..vše v klidu, dokud nepustil mašinku aby oholil kousek břicha na sono. Wicca z toho dostala amok a mě dost ošklivě pokousala, doktora poškrábala...a víte co řekl, jděte se posadit já si zavolám sestřičky a ty se i sami hlásily, i když viděly tu spoušť. Ještě mě navíc provizorně ošetřily a nic navíc jsem neplatila. Naopak jelikož kočku nezvládli ani ve čtyřech tak doktror řekl že si účtuje jen základní konzultaci.

Tomu se říká přístup palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 21:07 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Monika
Ou...to nebude obyčejná rýma, změňte ihned veterináře. Ten Váš by potřeboval nakopat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 20:46 Monika
Dobrý den, můj kocour vůbec nemá chuť k jídlu a když už něco málo sní, tak to hned jde vykadit. Má rýmu a dělá mu problém chodit, takže jen leží! Vůbec nevím co s ním. Byly jsme i u veterináře, ten mu dal jen nějaké antibiotika ale už to trvá dva měsíce a vůbec žádné zlepšení. Prosím o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2016 21:50 Marie
Dobrý den potřebují poradit mám doma kocour jen hlídán par dni a ma pruje a rýmu do veterinář nemůžu jsou zavřeno a daleko nemůžu vzít autobusu jak mu mám pomoc prosím porad mi a a rýma může nakazit nebo ne mám dvě kočky a stracne bojim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 13:39 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Katka
jediná rada je změnit veterináře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 08:55 Katka Re: Veronika
Dobrý den, máme stejný problém, naší kočičce (cca 8 měsíců) pořád "teče" (spíš je to hustější hlen) z jedné nosní dírky a občas i zakašle. K veterináři s ní chodíme od září a výsledek je pořád stejný, jen jsme o 2.500 lehčí. Nevím, zda ještě někam chodit. Jen mám strach, aby to nechytila naše fenka, nebo to nemělo vliv na dvounoháky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 08:33 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Zuzka
Rozhodně se běžte poradit s veterinářem. Je potřeba vyloučit vážnější onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2016 21:27 Zuzka – pomoc o radu
Dobrý den prosím,mohly byste mě poradit,přivezla jsem si asi měsíc starý kotě.Je hravý,přítulný ale asi někde nastydl byl venku a ted ho mám převážně doma,furt frká prská rýmu co stím.Díky za odpovědi
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 08:43 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Evička
například kaliciviróza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 23:47 Evička Re: smula
příznak jakého vážnějšího onemocnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 23:03 Žena alzbetakocka [1] - Výživa a chovRe: Pavel
Dobrý den,

druhů rýmy je vícero, proto je třeba znát půvoce rýmy (může se například jednat o alergii). Rýma může být také i projev jiného onemocnění, které samotné může být vážnější. Proto je potřeba navštívit veterináře..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2014 20:45 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: lucka
Lucko, dopravte ho k veterináři, ten mu pomůže. Jinak se mrňousek bude zbytečně trápit a bůhví jak by to mohlo dopadnout- i moc špatně. Moc se za něj přimlouváme- Eva, Kája, Lucinka. Držíme palce a napiš nám, jak jste dopadli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 20:20 lucka – pomoc
Dobrý den mam jeden dotaz. Před dny ve mněstě našla má sestřenice pod kočičím stromem malého kocourka... My jsme se ho ujali ale mame takový menší problém. už když sme si ho privezli tak dýchal občas tak trochu divne, jako by snad mněl ucpaný nos ne bo tak něco. Máme ho v takové dekama zateplené přepravce v garáži (zatím aby ho nezakousl kocour) a jak říkam někdy dýca normálne nekdy ne... Prosííím poradta :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2014 08:49 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Pavel
Tomu tedy říkam "pan veterinář". Je to jeho práce tak s tím snad musí počítat ne? Tedy to by mi zvedlo mandle. Já byla nedávno s mojí mainkou u veta..vše v klidu, dokud nepustil mašinku aby oholil kousek břicha na sono. Wicca z toho dostala amok a mě dost ošklivě pokousala, doktora poškrábala...a víte co řekl, jděte se posadit já si zavolám sestřičky a ty se i sami hlásily, i když viděly tu spoušť. Ještě mě navíc provizorně ošetřily a nic navíc jsem neplatila. Naopak jelikož kočku nezvládli ani ve čtyřech tak doktror řekl že si účtuje jen základní konzultaci.
Tomu se říká přístup palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 21:26 Pavel – kocour
Ale chci vám všem poděkovat za pomoc a radu kterou jste mi poskytli. Kocourkovi už začíná být líp, díky mí lásce a péči. Děkuji :-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 20:23 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Pavel
K tomu by jsme nikdy nešli rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 18:49 Pavel – Kocour
On totiž pan veterinář je velmi namyšlený a velmi nepříjemný. Účtoval si to za to že ho kocour poškrábal a pokousal. Budu muset vyměnit veterináře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2014 13:24 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Pavel
2500?? šmarjá a za co... depotní antibiotika na 10 dní to je 450,- prohlídka dejme tomu 200,- coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:12 Pavel – Rýma
Tak dneska jsem byl u veterináře a nechal jsem tam 2500 Kč a nakonec mi řekl že to je jen rýma a že za pár dnů mu bude líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:00 Žena evik [224] - Domácí kočkyRe: Pavel
Přimlouvám se za kocourka- chce to veterinu. Sám mu nepomůžete... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2014 10:52 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Pavel
každopádně musí na veterinu... nalákejte ho do přepravky na nějaký pamlsek.
Kočičí rýma není tak banální jako u lidí, je to zánětlivé onemocnění a léčí se antibiotiky.
Neléčená rýma může přerůst v chronickou a doživotní problémy se zánětem dutin.
Také to může být příznak vážnějšího onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 02:20 Pavel – Rýma
Jenomže on kocourek má špatné vzpomínky na lidi a není vůbec zvyklý se kontaktovat s lidmi. Byl by to velký problém ho vůbec dopravit k veterinářovi. Spíše něco jiného jak mu pomoci, doufám že se z toho dostane :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 21:44 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Pavel
Nejlepší by byla prohlídka u veterináře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 15:53 Pavel – Rýma
Dobrý den, jak mám pomoc kočce která žije venku a má rýmu. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 15:09 Pavel – Kočka
Dobrý den, co mám dělat když můj kocour který bydlí venku v pelíšku dostal rýmu. Kocour má velkou rýmu, kejchá nechce příjímat potravu. Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:20 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Romana
Vitamínová pasta neuškodí a držet v teple, pokud to pšíkání trvá dýl jak 5 dní šla bych pro jistotu k vetovi. Ona rýma u koček když se nechytne včas a neléčí se může stát chronickou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 21:47 Romana
Můj kocour nemá rýmu, ani teplotu a ani není apatický. Jen zřejmě trochu nastydl, protože se pohybuje i venku. Občas jen trochu pšíká,, ale žere normálně a i jinak se chová jako obvykle. Můžete poradit co s tím? Nějaké vitamíny? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 18:20 Eliška Re: Piky
Nikdy není dobré nechávat zvíře s jakýmkoliv onemocněním bez pomoci.Rychle se rozvíjející onemocněnínebo infekce může přivodit i komplikace a prodloužení léčení, a s tím i související finanční výdaje.

Musíme si připustit, že zvířeti, tak jako i lidem, není při onemocnění 2xdobře a roznášení onemocnění na další zvířata není etické. Proto je na místě reagovat na jakoukoliv změnu a náladu u zvířete okamžitě.Mám velké zkušenosti. Mám 11 kastrátů a dvě nová koťata, která opět někdo zaparazitovaná vyhodil jen tak, na ulici.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 11:30 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: emma
Navštívit veterináře a držet ho v teple.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 19:42 emma
Náš třídení kocourek hodně kýchá nevíte co stím máme dělat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2013 13:39 Žena Ola [32] - Domácí kočkyRe: smula
Ferda asi od 5 týdnů taky začal kýchat a prskat na všechny strany. Postupovala jsem stejně jako vy, ATB dokonce 2x ,ale bylo to pořád stejně. Taky někdy tak divně kašlal,že jsem si říkala, jestli nemá astma. Oba kocourky jsem v 9 týdnech nechala naočkovat proti kočičím chorobám. A asi v 6 měsících Ferdovi všechny potíže zmizely. Jako když utne. Ani nekýchá, ani nekašle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2013 20:13 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Veronika
Dobrý den

rozhodně nejde o alergii, ale zřejmně o chronickou rýmu, doporučuji změnit veterináře.
Předtím bych ještě nechal kočku řádně odčervit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 11:21 Veronika – Neustávající rýma a hleny
Dobrý den, prosím o radu, jestli s tímto máte zkušenost. Naše půlroční kočka (ruská modrá) takřka od začátku, co jí máme, kýchá a má rýmu. Byli jsme s ní už třikrát na veterině, poprvé dostala ATB, protože jí teklo i z očíčka, chvíli to bylo dobré, ale po dvou týdnech rýma zpět. Tentokrát pan doktor nenašel na číče kromě rýmy nic jiného, nechtěl jí znovu dát ATB, protože se mu jinak zdála zdravá a čilá. Což o to, čilá je, hezky papá, chodí na záchod bez problémů, je veselá, přibývá na váze, jen prostě pořád kýchá a hlavně frká hleny a ty jsou pak všude. Když to slyším, běžím to hned utřít, ale před den nejsme doma, takže to tu frká všude a popravdě mi vadí zahleněný byt, občas je to na sedačce, takže furt jen čistím... Po nějaké době jsme jí znovu vzali na veterinu, ale nic jí dát nechtějí, prý jestli nemáme doma sucho (ne, kontroluji vlhkost a je OK) a tak. Je možné, že má třeba na něco alergii? Dá se to vůbec zjistit?
Moc děkuji za postřehy.
Veronika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:41 Afim – RE:lotte1
Plně chápu :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:40 Afim
To právě neznáte dědu. Nevím, jak to chodí ve velkém městě, ale vím, že oni jsou zvyklí třeba kočky krmit na vesnici zbytkama z obědů, kouskama kostí z kuřat, zbytkama polívek to už jsem je naštěstí odnaučila takže dostávaj normálně granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2013 22:11 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: lotte1
Asi bude lepší příště si žádné zvířátko nepořizovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.03.2013 14:05 Žena lotte1 [70] - Siamské a orientálníRe: Afim
no radsi navstivte veterinare...nebo muze byt pozde :-( , no ja nechapu ze si lidi poridi zvirata a pak nejdou k vetakovi rozzureny jak by se dedeckovi libilo nechat chcipnout vnoucka??? se zamyslete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   20.03.2013 15:16 Afim – Maartinkaa
jak už jsem řekla, nemůžu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.03.2013 23:22 Žena Maartinkaa [63] - Polodlouhosrsté
Co asi, zajít na veterinu, samo se to nevyléčí :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 16:38 Afim
Tak je to tak. Kocourek má asi poleptaný jazyk, ale sama mu tu pusinku nemůžu otevřít a tím pádem mu něco teče z pusy asi sliny no včera se mi zdálo, že se to zlepšilo, ale dneska se mi zdá, že se to zase zhoršilo a navíc, kocourek zřejmě nemůže nic pozřít, protože ho ten jazýček pálí, takže vůbec nevím co s tím :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 14:37 Afim – RE:smula
No to je taky docela možná ta otrava, nýbrž děda říkal, že se mu vylil kousek takové zelené tekutiny, která hubí škůdce na dřevo a kocour prostě shodou náhod stál pod ním a poté jsem ho viděla, jak si to oblízal, tak jsem mu to chtěla otřít, ale poté už byl zavřený. Ale v tom případě nevím, co dělat možná je to právě spíše ta otrava, ale on měl i takové zaschle trošku nažloutlé jakoby z nosu a pořád ne jakoby polykal ale vystrkoval trošičku jazýček a jakoby pořád trošku otvíral tlamičku. Leda by pomohlo kravské mléko jinak jak už jsem řekla, prostě veterinář nehrozí u dědy to nepřemluvím, ledaže bych ho tam odvezla tajně. Děda má totiž takovou zkušenost že když nám pořezal chtivý soused kocoura, tak vet řekl, že jedině uspat, že už se hrozně trápí a potom tvrdil, že mu ho nešlo uspat a chtěl za to 600 tak nevíme, nemáme žádné zkušenosti s kočkama a vetama :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 12:24 R Muž smula [884] - PolodlouhosrstéRe: Piky
Tady se míchají dvě věci, kočíčí rýma jako taková (pobna té lidské) je způsobena
viry a na ty jak známo antibiotika nepůsobí. Prostě to musí přejít samo. U méně odolných jedinců se dává antibiotická clona (aby se nepřidala bakteriální infekce - často je to zánět spojivek). To by odpovídalo příznakům níže, také by mohlo jít o otravu (též je provázena silným sliněním).
Jiným problémem je zánět dutin, což kočky provází dosti často, projevuje se to spíše "jen" ušmudlaným čumáčkem, kýcháním či výtokem z očí. Tam už musí nastoupit antibiotika, neboť v ditinách se může udělat ošklivý absces, nebo se zánět stane chronickým a kočka pak má doživotní problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 10:05 Žena Piky [1360] - PolodlouhosrstéRe: Afim
Jak již bylo psáno, chtělo by to určitě veterináře. Ale můžu doporučit alespoň něco. Naši kocouři když měli rýmu v začátku dostávali koloidní stříbro, je to takové přírodní antibiotikum (nemohu zaručit, že na každou kočku funguje stejně) ale našim kočičákům dost pomohlo. Přidávám odkaz na článek www.mooncat.cz/…
Hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 07:15 Afim
hm... Já už jsem kocourkovi hned jak jsem přišla k babičce a zjistila to začala otírat , jenže mu neteče z nosu ale jakoby hrozně sliní a trošku vyplazuje jazýček, ale to, co mu vychází z pusy právě vypadá jako hlen tak nevím, na internetu jsem si ještě přečetla, že zkusit otírat odvarem z heřmánku tak to kdyžtak ještě zkusím no, ale je stále zima, včera se mi i na dotek zdálo, že je kocourek takový teplejší, i když neměřila jsem mu teplotu, je takový hodně pomalý, asi nic nežral, to nevím, co s tím jestli mu mám koupit nějaké kapsičky a pořád ležel na sluníčku. Ale já vůbec nevím, co s ním, děda nechce o veterináři ani slyšet, pořád říkají, že se kočka se všeho vylíže, oni jsou ještě ta "stará škola", kdy se na venkově chovalo x koček a jestli se jedné něco stalo, tak to nikoho moc nezajímalo, protože za chvíli se nahradil/a jinou kočkou :( Ale já na něm vidím, že by mu vet moc pomohl :( A vůbec si nejsem jistá, zda to zvládne bez veterinářské pomoci :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2013 21:17 R Žena holisek [3846] - Krátkosrsté a somálskéRe: Afim
Vzhledem k tomu, že infekční rinotracheitida je virové onemocnění, neexistuje proti ní specifická léčba. Stav se dá přirovnat k lidské chřipce, kdy je možné použít podpůrné přípravky, které uleví od jednotlivých příznaků či podpoří imunitní systém postiženého jedince. Neexistuje však konkrétní lék, který by zničil původce onemocnění tak jako známe např. účinek antibiotik na bakterie u angíny. U kočičí rýmy bychom se měli na prvním místě snažit uvolnit zvířeti dýchací cesty – šetrné očištění nozder, odsávání nově se tvořícího sekretu. U vážnějších případů je nutná hospitalizace a přísun kyslíku pomocí inhalačního boxu či dokonce intubace (zavedení hadičky přivádějící okysličený vzduch) do dýchacích cest. Vzhledem k tomu, že postižená zvířata obvykle nepřijímají potravu (kočka je velmi závislá na čichu, který v důsledku rýmy ztrácí a navíc má často bolavé léze v dutině ústní) je nutné také podat infuzní roztok do žíly. Co nejdříve se ale snažíme, aby začala kočka přijímat hodnotnou potravu do žaludku. Pokusíme se o to asistovaným krmením mírně ohřátých (teplo uvolňuje vůni) atraktivních pochoutek z ruky. Nedílnou součástí léčby je i podání antibiotik, která působí proti takzvaným sekundárním bakteriálním infekcím (tj. bakterie osídlují sliznice, které primárně narušila infekce FHV-1). Při postižení očí, je nutné pravidelné čištění očí i jejich okolí. Dle stupně postižení veterinární lékař doporučí antibiotickou mast či kapičky a další odborné zásahy.

Závěr: fofrem navštívit veterináře :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 11:24 Afim
Zdravím, docela se bojím o svého kocourka. Dneska jsem přišla k babičce, která je krmí atd. a hodně mu teče z nosu vypadá to úplně jako lidský hlen, pořád chudáček polyká a trošku vystrkuje jazýček, celkově se pohybuje pomalu(jasné, když má asi rýmu) nevíte, jestli se to dá nějak vyléčit bez zásahu veterináře? Bohužel kočky chováme venku a teď je ještě zima a děda rázně odmítá jít k veterináři, ale kdyby bylo nejhůř, zkusila bych přemluvit babičku, aby ho vzala alespoň do předsíně, kde je tak kolem 13-14 možná i 15 stupňů nevíte, zda vy to tedy šlo vyléčit? Dost se o něj bojím :( Díky za odpovědi Pomozte prosím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 16:39 Žena Lilith [78] - Domácí kočkyRe: Maruška
Na FB nejsem. Teď stejně ještě počkáme, jelikož děláme koupelnu. Ta lepidla apod. jsou dost toxická, ještě by se prcek otrávil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 23:09 Maruška Re: Lilith
Jestli jste na FB,tak jsou tam teď v nabídce nádherná koťata

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 477x

© KOCICI.NET - https://kocici.net/forum/159-kocka-a-ryma